Як зберігати моркву в домашніх умовах до нового врожаю

Як зберігати моркву в домашніх умовах

Як краще зберігати моркву – це цілком закономірне питання, яке особливо хвилює господинь в осінній період. Про користь моркви знають всі, але от її правильне зберігання може викликати деякі труднощі. Буває таке, урожай хороший, коренеплоди всі рівні та красиві, а місяці через два дивишся, одна суцільна гниль в погребі. Щоб морква успішно зберігалась всю зиму необхідно дотримуватися декількох умов, про які ми постараємося розповісти у цьому матеріалі.

Морква є одним з найпопулярніших коренеплодів, які вирощують в промислових масштабах по всьому світу. Цей овоч має високу лежкість, тому моркву доцільно заготовляти на зиму.

Щороку під час транспортування і заготівлі коренеплодів для зберігання втрачається близько 30% всього зібраного врожаю моркви. Буває так, що при неправильному зберіганні втрати врожаю досягають до 80%. Вся справа в тому, що морква часто вражається хворобами в період зберігання. Морква з механічними пошкодженнями або поїджена шкідниками починає псуватися швидше за своїх здорових побратимів.

Якщо театр починається з вішалки, то правильне зберігання моркви – з моменту збору врожаю. Хоча багато в чому успішне зберігання коренеплоду залежить ще і від сорту моркви, тому що далеко не всі сорти підходять для тривалого зберігання. Тому, думати про хороше зберігання моркви потрібно ще перед її посадкою, вибираючи сорти, найбільш відповідні для тривалого зберігання і потім правильно виростити цей овоч. Ще важливо вчасно зібрати урожай моркви та правильно підготувати до зберігання. Наука ця нескладна, головне знати, які умови подобаються овочу, а які ні.


Правильний збір урожаю моркви, підготовка до зберігання.

Зі збором урожаю моркви можна не поспішати, приморозки їй не страшні, та й в останні місяці вона тільки починає набиратися вітамінів і соковитості. Головне, щоб зібрати її у суху погоду. Зазвичай рекомендується збирати урожай моркви в середині жовтня.

Для викопування можна використовувати садові вила, вони не зріжуть коренеплід. Взагалі достатньо всього лише підняти пласт землі і витягнути морквину.

Складаючи її тут же, на грядці рядочком, просушують моркву протягом дня. Викопана в дощову погоду морква вимагає просушки декілька діб.

Після того, як коренеплоди підсохли, потрібно видалити бадилля. Тільки не треба його обривати. Робити це гострим ножем швидше і зручніше. Залишати потрібно всього 2-3 мм.

Для тривалого зберігання слід вибрати найкрасивіші коренеплоди без пошкоджень і захворювань. Решта можна пустити на заготовки або для швидкого використання.

Для тривалого зберігання слід вибрати найкрасивіші коренеплоди без пошкоджень і захворювань
Для тривалого зберігання слід вибрати найкрасивіші коренеплоди без пошкоджень і захворювань

Як зберігати моркву взимку

Є декілька способів зберігання. Підберіть для себе найзручніший. У сільському будинку з цим простіше, оскільки зберігати можна у своєму льосі, підвалі, погребі, тощо.

Як зберігати моркву в погребі?

Навіть у  погребі морква може або швидко згнити, або зів’янути, якщо не буде збережений оптимальний режим температури і вологості. Температурний режим для збереження потрібно підтримувати дуже строго, +1-2 градуси, не більше. Інакше вона швидко буде проростати. Вологість повинна бути досить високою, близько 95%.

Бажано у погребі змайструвати спеціальний засік для коренеплодів. Шириною близько 60 см, довжиною 1 метр і глибиною 80 см. Головне, щоб туди відмінно умістився весь урожай моркви.

Зберігання моркви у піску

Щоб створити для моркви сприятливий мікроклімат, можна використовувати звичайний річковий пісок.

  • Спочатку льох слід добре просушити і насипати на дно засіки піску, сантиметрів на 10.
  • Далі, слід укласти ряд морквин і зверху знову присипати піском. Далі ще ряд морквин і знову пісок. Виходить такий «тортик». Тут головне, щоб коренеплоди не торкалися одне одного.
Зберігання моркви у піску
Зберігання моркви у піску

Зберігання моркви у тирсі

Ще один чудовий спосіб зберігання моркви у тирсі.

  • У засіку слід засипати шар хвойної тирси, і шар моркви, ну, загалом так само, як і з піском.
  • Тільки тирса потрібні чиста і обов’язково від хвойних дерев, оскільки вона запобігає появі гнилі.

Можна зберігати моркву в погребі, помістивши її просто в коробку чи ящик та щільно закрити кришкою. Тільки потрібно періодично перевіряти стан коренеплодів.

Як зберігати моркву у квартирі?

  • У домашніх умовах для зберігання можна використовувати балкон. Якщо він утеплений і зима у вас м’яка, то коренеплоди чудово збережуться у ящику з утепленими стінками.
  • Можна зберігати і в самому прохолодному місці квартири, уклавши моркву рядками в коробки і пересипавши її цибулевим лушпинням.
  • Ще один спосіб – зробити для коренеплодів глазур з крейди. Розведіть водою звичайну крейду до консистенції сметани і опустіть туди корінці. Потім дайте їм висохнути і розкладіть по коробках. Процес цей довгий, особливо тому, що потім потрібно відмивати морквину.

Як зберігати моркву в холодильнику?

  • Якщо врожай ваш невеликий, то можна використовувати для зберігання і відсік холодильника. Чисто вимита і герметично запакована в поліетиленові пакети морква може зберігатися в холодильнику до 2-х місяців.
  • Є ще один варіант зберігання моркви в холодильнику – натріть її на крупній тертці і помістіть в чисті банки шарами, пересипаючи сіллю. Дуже зручно потім використовувати, тільки страви солити вже не потрібно.

Напевно існує ще багато способів як зберігати моркву, якщо Ви знаєте ще якийсь хороший, поділіться у коментарях, буде всім цікаво прочитати.


Більше цікавих статей на тему:


One thought on “Як зберігати моркву в домашніх умовах до нового врожаю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *