Перше враження про ділянку та її господарів, переважно, складається на основі того, що гість побачить, як тільки відкриє хвіртку. І садова доріжка – це саме те, на що звертають увагу в першу чергу. Пропонуємо кілька цікавих ідей для оформлення садової доріжки. Можливо, саме вони надихнуть вас на створення чогось особливого, що лише підкреслить вашу індивідуальність.
Натуральний камінь – довговічно та практично
Доріжка з натурального каменю чудово підійде для будь-якого стилю ландшафтного дизайну. Їй легко можна надати будь-яку форму – пряму, звивисту, у вигляді химерних фігур. Укладати таку доріжку теж нескладно. Спочатку необхідно нанести розмітку і викопати траншею на ширину планованої доріжки, а потім поверх бетонної або піщано-гравійної основи викласти камені.
Клінкерна цегла створює ілюзію старовинних вуличок
Звивисті стежки дачної чи присадибної ділянки, викладені добротною клінкерною цеглою, мають ряд переваг: вони надзвичайно міцні, зносостійкі, не бояться морозу, стійкі до вологи і довговічні. А завдяки різноманітності кольорової палітри та форм клінкерної цегли можна не тільки викласти хитромудру доріжку, але і створити оригінальну композицію.
Дерев’яні доріжки теж можуть бути довговічними
Крім звичних матеріалів для укладання доріжок можна використовувати терасну дошку. Зараз її виготовляють як з природних матеріалів, так і з деревинно-полімерних композитів. Такі доріжки виглядають досить привабливо і незвично, та й служать вони дуже довго.
Керамограніт – дуже надійно і не дуже дорого
Довговічну та зносостійку доріжку можна зробити з керамограніту. Якогось особливого догляду вона не вимагатиме. А безсумнівний плюс такої доріжки в тому, що її можна зробити навіть з уламків керамограніту, що залишилися після ремонту.
Бетонна доріжка – полігон для дизайнерських ідей
Згодом у людей змінюються погляди на багато звичних та традиційних речей. Так, звичайна монолітна бетонна доріжка може “заграти” по-новому та стати справжнім арт-об’єктом, якщо проявити трохи фантазії.
Гравійна доріжка завжди доречна
Це раніше гравійні доріжки були атрибутом лише сільських вуличок і дворів. Тепер їх використовують для оформлення садів самих різних стилів: середземноморського, японського, романтичного. До того ж, гравійна доріжка неймовірно проста в укладанні і не вимагає особливих фінансових затрат, що часом теж надзвичайно важливо.
Щебінь – яскравий, довговічний, універсальний
Щебінь отримують шляхом дроблення гірських порід, гравію та валунів. Залежно від того, з якого матеріалу він отриманий, щебінь може бути самих різних кольорів – від світло-бежевого до червоно-коричневого і майже чорного. Плюс до всього, у продажі з’явився декоративний щебінь, забарвлений в самі різні кольори: жовтий, червоний, синій, зелений, тощо. Напевно, тому цей матеріал сьогодні часто використовують для підсипання клумб і альпійських гірок, мульчування декоративних дерев і чагарників і, звичайно ж, для облаштування садових доріжок.
Доріжка з плитки – це дуже ефектно
Дуже ефектно виглядають доріжки з керамічної плитки. Однак і коштує таке “задоволення” недешево. Тому пропонуємо більш бюджетний варіант – доріжки з битої плитки. Для їх виготовлення вам знадобляться саморобна форма, цементний розчин і багато битої плитки різної фактури, кольору і форми.
Дерев’яні пеньки завжди в моді
Облаштування такої доріжки не обіцяє великих фінансових витрат,оскільки в якості матеріалу можна використовувати навіть спиляні дерева з власного саду. Доріжка зі спилів завжди виглядає дуже ефектно і вписується практично в будь-який ландшафт. Недоліками ж є схильність до гниття і поразки грибками та короїдами. Але цих неприємностей можна уникнути, якщо попередньо обробити спили 10% розчином мідного купоросу або будь-яким іншим антисептиком.
Доріжка з … будівельного сміття
Для створення такої доріжки можна використовувати все, що залишилося після будівництва будинку – шматочки цегли, бетону, граніту. Також згодяться прибрані з городу камені. Принцип побудови доріжки з будівельного сміття практично не відрізняється від бетонної: викопується траншея, на дно її насипається крупний шлак і пісок, все поливається водою, утрамбовується, зверху заливається бетоном, а на ньому викладаються візерунки з перерахованих вище матеріалів.
Як бачите, варіантів створення доріжок безліч. Можна вибрати якийсь один або скомбінувати декілька. Так буде ще цікавіше. Словом, підключайте фантазію – і за справу