Використовуємо шишки в якості мульчі

Використовуємо шишки в якості мульчіМульча – це відмінний спосіб захистити рослини, зберегти вологу в ґрунті і навіть боротися з бур’янами. Важливість мульчі дійсно важко переоцінити. Однак у садівників часто виникає питання з приводу кращих матеріалів для мульчі. Деякі навіть вирішують купувати для мульчі спеціальні суміші в магазинах. Сьогодні ж ми поговоримо про особливості мульчування ґрунту звичайними шишками.

Для мульчування ґрунту підходять насправді багато органічних матеріалів, які легко знайти в саду. Якщо ж у вас поблизу є соснова посадка, то тоді взагалі не варто переживати на рахунок мульчі – у вас її буде достатньо. Шишки – дійсно відмінний варіант для універсальної мульчі в саду, однак давайте спочатку згадаємо про основні завдання, які виконує в саду мульча.

Для чого потрібна мульча?

Отже, для чого потрібна мульча? В першу чергу для того, щоб полегшити життя вам, садівникам. Замість того, щоб витрачати багато зусиль на боротьбу з бур’янами і захист рослин, краще скористатися мульчею, що набагато зручніше і простіше.


Мульча виконує відразу цілий спектр важливих функцій в саду. У першу чергу слід зауважити, що мульчування дозволяє ґрунту набагато довше утримувати в собі вологу. Земля не відкрита під сонцем, а значить, волога з неї випаровується повільніше.

У свою чергу, це лише плюс для рослин, адже вони мають можливість отримувати вологу тоді, коли вона потрібна, а не чекати на полив або дощ.

Також мульча виконує роль захисного бар’єру, який запобігає перегріванню коренів в жарку пору року. Замість того, щоб нагрівати землю та коріння рослин, сонце гріє мульчу, яка і приймає на себе основний удар.

У зимовий же час мульча навпаки, виступає в ролі захисту землі, а разом з нею і коріння рослин від холоду. Ґрунт не промерзає так різко і глибоко, якщо вона щедро закутана покривалом з мульчі.

А ще мульча захищає землю від вимивання з неї поживних речовин. Особливо такий захист ґрунту потрібен у весняну пору року.

Як бачите, мульча виявляється корисною цілий рік, у будь-який сезон.

Шар мульчі з шишок пропускає вологу без будь яких затримок і стає відмінним бар’єром від росту бур’янів.

Шар мульчі з шишок пропускає вологу без будь яких затримок і стає відмінним бар’єром від росту бур’янів.

Мульча з шишок

Якщо у вас є поблизу джерело шишок, то гріх не скористатися такою можливістю. Шишки відмінно підходять для мульчі. Вони ще більше захищають землю від жарких променів сонця влітку, ще більше вкривають щільним шаром ґрунт взимку, і при цьому мульча з шишок не стає перепоною для якісного поливу рослин.

Шар мульчі з шишок пропускає вологу без будь яких затримок, а от у землі вже утримує її надійно, не даючи можливості воді швидко випаровуватися. Таким чином, ефективність поливу зростає у декілька разів.

У той же час, шишки стають відмінним бар’єром від росту бур’янів. Якщо перед зимою, тобто якраз зараз, укрити пристовбурні кола дерев, землю під чагарниками та інші місця мульчею з шишок, то цілком ймовірно, що більша частина бур’янів, так і не побачивши світ навесні, не зможе пробитися на поверхню.

Мульча з шишок унікальна тим, що вона завжди залишається відмінним бар’єром, що продувається, тобто не обмежує дихання ґрунту.

Повітря спокійно проникає в нерівні структури шишок, в той же час від прямих сонячних променів ця ж структура захищає землю відмінно. Просто прогуляйтеся в сосновому лісі і ви побачите, що на землі біля дерев, де ґрунт всіяний голками та шишками, трави практично не знайти. Бур’янам тут не місце. У той же час копніть глибше, як говоритися, і ви побачите, який відмінний тут грунт.

До речі про колючках – якщо вдасться, зберіть і їх, адже вони доповнюють мульчу з шишок, заповнюючи вільні простори більш щільним шаром. І не забувайте, що така мульча буде відмінно і оригінально виглядати в саду, так що запасайтеся шишками.

Спочатку вам будуть вдячні рослини, а потім вже і ви ним, коли культури піднесуть щедрий і здоровий врожай.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *