Занадто забруднені кросівки після дня відпочинку в лісі або після того, як чоловік провів цілий день в гаражі просто почистити щіткою не вийде. Для цього потрібні радикальні заходи. Але ви перебуваєте в роздумах, а чи можна прати кросівки в пральній машині? Страх зіпсувати не стільки взуття, скільки дорогий агрегат, багатьох господинь змушує замочувати взуття в тазику, але результат виходить не завжди хорошим. Так навіщо даремно мучитися, якщо у вас є пральна машина? Виробники не радять цього робити, але практика показує зворотне. Тож, якщо ви вирішили попрати кросівки в пральній машині, то даний матеріал буде для вас корисним.
Перемо тільки якісне спортивне взуття!
Господині вже давно перуть подушки, іграшки та взуття в пральних машинах автомат. Не тільки кросівки, але і тапочки, сандалі, мокасини, кеди в пральній машині можна чудово випрати, якщо дотриматись деяких правил та пересторог.
Все подібне взуття перед процедурою прання повинне бути піддане дуже ретельному огляду. Якщо на інтуїтивному рівні ви розумієте, що річ занадто квола, то не варто ризикувати. У першу чергу це стосується недорогого взуття невідомого виробництва. Якщо в дощову погоду ви не ризикнете в таких тапочках вийти на вулицю, то й прати їх у машинці не слід.
Чи можна прати взуття в пральній машині, якщо воно зшите з натуральної шкіри?
Це не має ніякого сенсу, оскільки від цього, шкіра лише зіпсується. Таке взуття краще вимити від бруду, просушити і обробити взуттєвим кремом.
А от якщо спортивне взуття зшите з синтетичних або тканих матеріалів, то прання кросівок в пральній машині оновить їх так, що вони будуть здаватися практично новими.
Як не пошкодити пральну машину
Зовсім недавно з’явилися машинки, у яких навіть є спеціальний режим для спортивного взуття. Але, прати кросівки у звичайній пральній машині, навіть якщо в ній немає даної конкретної функції, можна і воно нічим не нашкодить їй, якщо машина у хорошому технічному стані і якщо ви купите спеціальний мішок для прання взуття, які продаються в супермаркетах.
Якщо стирчить поролон і якщо є світловідбивачі на кросівках – не ризикуйте! Світловідбивачі, які зазвичай кріпляться клеєм, можуть відпасти. Такі деталі і поролон можуть пошкодити машинку.
Шнурки треба вийняти, оскільки вони можуть потрапити в барабан, і це призведе до серйозної поломки. Устілку, якщо вона виймається, також не варто класти в агрегат.
Але, в принципі, якщо ви впевнені у своєму мішку, то шнурки і устілки можна туди покласти, але тільки окремо від взуття. До речі, зовсім не обов’язково витрачатися на спеціальні мішки, їх можна зшити зі старої наволочки.
Але, як прати кросівки в пральній машині, якщо немає цього мішка і немає часу на його пошиття? Треба разом з парою взуття просто покласти туди велику ганчірку, старий рушник, маленький килимок. Це робиться для того, щоб не пошкодився барабан пральки і щоб згладити шум, який створюватиметься при пранні.
Підготовка та прання кросівок в пральній машині
Весь налиплий бруд, сміття, камені з кросівок треба попередньо відчистити, щоб вони не засмітили машину. Такі ж дії роблять і ті, хто запитує: чи можна прати кеди в пральній машині? Можна, але треба тільки дуже уважно оглянути підошву. Дуже пильному огляду слід піддати також взуття водіїв, оскільки на них можуть залишитися сліди від технічного масла.
Очищення буде швидшим, якщо на невеликий час взуття замочити.
Щоб не полиняли кеди та інше взуття, температура повинна бути 30-40 градусів за Цельсієм. Вибирається або спеціальна програма для прання взуття, або делікатний режим. Порція миючого засобу повинна бути стандартною.
Віджим виставляти не треба, оскільки може відбутися деформація як взуття, так і самої пральної машини. Повірте, що швидка сушка не варта того, щоб витрачати гроші на дорогий ремонт або взагалі купувати нову пральну машину, якщо стара від цього зламається.
Під час прання стоятиме величезний гуркіт, так що вибирайте відповідний для цього час доби.
Після того, як прання закінчено, сушити кросівки слід в розправленому вигляді або набивши папером (але не газетою, оскільки можуть залишитись плями від типографної фарби), але тільки не на радіаторах опалення чи рушникосушках.
Рекомендується за один раз прати тільки одну пару. І звичайно, краще відпирається та річ, яка була забруднена зовсім недавно.