Ефективне вирощування бройлерів у домашніх умовах

Ефективне вирощування бройлерів у домашніх умовахВирощування бройлерів у домашніх умовах для новачків може видатись дещо складним процесом. Хоча бройлери ростуть швидше звичайних курчат і їх можна виростити за сезон на дачі, деякі просто не хочуть з ними зв’язуватися, знаючи, який це вибагливий птах і скільки з ним клопоту. Але, якщо все робити правильно, можна отримати хороший результат, самостійно виростивши бройлерів в домашніх умовах на дачі або на приватному подвір’ї. Дозвольте поділитися на сторінках цього блогу деяким досвідом у вирощуванні цих найніжніших створінь.

Вирощування бройлерів в домашніх умовах, з чого почати?

Купувати молодняк бажано в кінці квітня, на початку травня, бо в серпні ночі у вже холодні і треба, щоб птиця встигла підрости й зміцніти.

Вирощувати курчат краще в окремому підготовленому приміщенні. Якщо спеціального приміщення немає, то на перший час їм вистачає і звичайної картонної коробки. Перед купівлею пташенят потрібно обробити майбутній пташник вапном з метою дезінфекції, та дати коробці просохнути. Дно коробки застелити клейонкою, на неї постелити підстилку із сіна або тирси, приблизно 3 см завтовшки.

Далі слід простерилізувати поїлки та годівниці для курчат. Підготувати лампу для підсвічування та обігріву, поставити в коробку термометр. Загалом то для курчат бройлерів багато не потрібно: щоб було тепло, сухо і був збалансований корм.

Курчаток потрібно вибирати найбільш спритних, рухливих, з блискучими очима і рівним дзьобом. У місцях продажу молодняку зазвичай можна придбати і готовий корм для них. У перший місяць важливо годувати не чим доведеться, а хорошим кормом з вітамінами і мінералами. Якщо щось упустити в перший місяць зростання, результат вже не буде хорошим.


Після того, як принесете курчат додому, одразу висадіть їх у підготовлену коробку. У поїлках вже повинна бути налита кип’ячена вода, підфарбована марганцівкою, такою водою слід поїти курчат ще тиждень.

Догляд за курчатами-бройлерів

Перші п’ять днів крім пшона можна не давати нічого, ніяких варених яєць і взагалі вологого корму. У перші дні великий падіж буває в основному через неправильне годування. Годівниці повинні бути розташовані так, щоб кожне курча мало вільний доступ до їжі. Через два дні можна дати кожному в дзьобик по краплі тривітаміна (він продається майже у кожній ветаптеці).

Через 5 днів можна вже привчати до покупного корму, спочатку насипати потрошку сухого корму а потім його можна зволожувати м’ясним бульйоном або молочною сироваткою, корм не повинен бути дуже сирим.

Годівниці повинні бути розташовані так, щоб кожне курча мало вільний доступ до їжі.

Годівниці повинні бути розташовані так, щоб кожне курча мало вільний доступ до їжі.

Перші два тижні дуже важливо підтримувати постійну температуру 30-32 градуси, потім температуру поступово, раз на тиждень можна знижувати на два градуси і довести її до 20 градусів.

Перший місяць у курчат горить світло цілодобово. Якщо бройлерів годувати і вдень і вночі, то вони ростуть швидше. Тому важливо, щоб поїлки постійно були наповнені водою (після двотижневого віку можна споювати їм молочну сироватку), а в годівницях завжди повинен бути свіжий корм.

Після двотижневого віку слід привчати курчат до зеленого корму (можна почати з подрібненої кропиви і зеленої цибульки).

Так само з двотижневого віку можна вводити в їх раціон домашній сир – творог. Ще один важливий момент, не можна давати кілька нових кормів відразу, потрібно, щоб курчата звикали поступово, інакше у них станеться нетравлення і ви втратите половину своїх підопічних.

У місячному віці циплята бройлери повинні з’їдати 10 відсотків зелені від обсягу всього корму. Коли з’являється буряк і рання капуста, можна давати їм дрібнонарізане листя. Також добре себе зарекомендували мокрець і кульбаба.

Десь у місячному віці циплят можна переводити з готового корму на пшеничну дробленку. Її бажано заварювати з м’ясним бульйоном або змішувати з вареними овочами (картоплею, морквою, буряком). Після того, як корм охолоне слід додати вітаміни для молодняка. Тепер це основна їжа циплят бройлерів. Так само в місячному віці можна вводити в раціон м’ясні та рибні відходи (тільки свіжі і у вареному вигляді).

У вирощуванні бройлерів важливий самий перший місяць, він і найскладніший, потім, коли вони зміцніють все стає набагато легше.

Як вже говорилось, у курчат завжди має бути сухо. Також вони не переносять загазованості повітря, підстилку краще міняти через день. Слід висаджувати курчат в іншу коробку, перевернути підстилку разом з клейонкою і витрусити все на компостну купу. Потім повернути клейонку на місце і застилити свіжу підстилку, а також знову висадити птицю на місце. Якщо коробка стала тісною, слід взяти коробку більшого розміру. Їм не потрібно багато місця, чим менше вони рухаються, тим крупнішими будуть.

Місце вигулу для них не повинно бути просторим. Коли дозволяє погода можна виносити курчат на загороджену територію на декілька годин. Коли курчата опіряться і температура вночі не опускатиметься нижче 18 градусів, їх можна сміливо переселяти в окремий будиночок – курчатник.

Курчатник повинен бути теплим, без щілин, щоб не було протягу. Обов’язково повинна бути підлога і підстилка із соломи. На всякий випадок можна поставити туди масляний обігрівач, якщо вночі очікується похолодання. Курчатник не повинен бути великим, достатньо, щоб можна було зайти туди для прибирання. Вночі курчата сплять в будиночку, а вдень виходять в загін.

Вирощування бройлерів у домашніх умовах вимагає часу і певних знань, сподіваємось, що, детально розповіли вам все, щоб було зрозуміло, як правильно вирощувати бройлерів. При правильному дотриманні рекомендацій жоден бройлер не повинен загинути, а через три місяці вони вже будуть важити по 2,5-3 кг.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *