Здавалося б, що може бути простіше, ніж звичайне прасування? Але і тут в силу відсутності достатньої практики, специфіки тканини, стану праски можуть виникнути складності. Найпоширенішою причиною псування одягу стають або брудна підошва праски, або ïï перегрів. В результаті на світлих виробах залишаються жовтувато-коричневі плями і підпалини або з’являються незрозумілі блискучі освіти, частіше на темних речах з костюмної тканини. У такій ситуації відразу відправляти виріб на утилізацію не варто, за нього ще можна поборотися. Існують різні способи видалення слідів від праски, що дозволяють подарувати одягу друге життя.
Оцет
Це, напевно, найбільш універсальна рідина в побуті. Якщо після прасування брюк або костюма незрозумілі лискучі сліди від праски все-таки залишилися, то звичайне прання, тут не спрацює.
Розчиніть півсклянки оцту в літрі води, добре намочіть в розчині чисту бавовняну тканину і старанно її відіжміть. Далі виберіть на прасці режим відпарювання і акуратно через тканину пропрасуйте річ до повного усунення проблеми.
Звичайний миючий засіб
Попередньо виріб слід прополоскати. Після цього втираємо рідкий миючий засіб в сліди, що залишилися від праски, і в такому вигляді хвилин на десять-п’ятнадцять залишаємо, щоб засіб добре вбрався в тканину. Після цього виріб перуть, висушують та повторно прасують. Це, напевно, найпростіший спосіб. Проте він ефективний і підходить для будь-яких тканин.
Нашатирний спирт
Ця речовина також допоможе видалити зайвий «лиск» і «блиск», що залишилися від праски. Наберіть в ємність літр води і додайте декілька столових ложок нашатирю. Змочіть губку або чисту ганчірку в отриманому розчині і відіжміть. Ретельно обробіть проблемні ділянки, накрийте їх марлею або тканиною і грунтовно пропрасуйте негарячою праскою.
Чайна заварка
Зрозуміло, що даний метод неприйнятний для виведення плям зі світлих виробів. Застосовуйте його виключно для речей чорного кольору, на яких після перегрітоï праски залишилися лискучі сліди. Заваріть чорний міцний чай, намочіть в ньому губку або щітку і ретельно обробіть блискучі ділянки, просушіть вологі місця негарячою праскою через бавовняну тканину або марлю.
Господарське мило 72%
Натріть мило його, використовуючи звичайну тертку. Розчиніть отриманий порошок в невеликому об’ємі води і гарненько збийте до появи піни. Змочіть в отриманому засобі шматок тканини, добре відіжміть і накрийте нею місця, що потребують чистки від слідів праски. Пропрасуйте та видаліть залишки мильної піни. Далі змочіть шматок марлі в воді з невеликою кількістю оцту і повторно пропрасуйте проблемну ділянку. На завершення процедури прополосніть річ і просушіть.
Харчова сода
Содою добре видаляється лиск з шовкових виробів. Для цього приготуйте содову кашу і протріть нею лискучі ділянки. Потім прополощіть річ в злегка теплій воді і просушіть. При прасуванні, щоб шовковому виробу не нашкодити, виставте на прасці делікатний режим.
Содою можна почистити і в інший спосіб. Просто замочіть річ в содовому розчині безпосередньо перед пранням. Цей метод не підходить для виробів чорного кольору, так як можуть залишитися розводи. До того ж яскраво виражені сліди прасування сода не усуне. Тут доведеться скористатися одним із способів, описаних вище.
Ріпчаста цибуля
Даний спосіб також ефективний в боротьбі з підпалинами від праски. Тут є два варіанти. Перший – просто протерти ушкоджену ділянку виробу частиною розрізаної навпіл цибулини. Другий – приготувати цибульну кашку і накласти отриману масу на місце підпалини. Для більшого ефекту під таким «компресом» річ слід потримати дві-три години. Після виведення слідів виріб виперіть в звичайному режимі і висушіть.
Молоко
Якщо залишилися після прасування плями, виражені не сильно, то вивести їх можна за допомогою нежирного молока. Одяг на пару годин замочується в ньому, а після ретельно ополіскується. Сильно терти річ в процесі прання не можна, так як можуть пошкодитися волокна матеріалу, що і без того були піддані значному термічному навантаженні.
Кисле молоко
Бавовняний і льняний одяг легко позбавити підпалин шляхом замочування в кислому молоці, розведеному наполовину водою. Після декількох годин відмокшу річ перуть, сушать та прасують – все в звичайному режимі.
Лимонний сік
Свіжі сліди невдалого використання праски відмінно виводяться лимонним соком. Видавіть сік лимона в склянку і додайте приблизно стільки ж води, а потім обробіть отриманим розчином місця опалин. Зачекайте хвилин десять і прополощіть виріб. Цим способом можна видалити наслідки невдалого прасування не тільки з білих, але також різнокольорових і навіть чорних речей. Лимонний сік – засіб ефективний і безпечний для одягу.
Нашатир і перекис водню
Даний спосіб можна використовувати для білих бавовняних, лляних і інших виробів з тканин з натуральних матеріалів. Для його приготування чайну ложку перекису і десять крапель нашатирю розчиняють в половині склянки води. За допомогою марлі або губки підлягає просочують пляму готовим розчином і хвилин десять-п’ятнадцять чекають. Потім виріб прополіскують, сушать і ще раз прасують.
Борна кислота
Приблизно такий же результат, як і в разі виведення плям від праски перекисом і нашатирем, дає використання борної кислоти. Використовуйте цей спосіб також на білих виробах з натуральних тканин. Додайте дві-три ложки борної кислоти в теплу воду і залиште річ на пару годин в замоченому вигляді. Потім виперіть, просушіть і акуратно через марлю погладьте ще раз.
Сіль
Вивести залишену від праски «неприємність» можна дрібною сіллю, насипавши її на попередньо змочену водою пляму, далі просушити і ретельно виполоскати.
Якщо такої в господарстві не має, то замість дрібної солі підійде звичайна кухонна. Змішайте ïï з водою до стану кашки, змастіть нею проблемне місце, висушіть видаліть щіткою. Далі річ просто прополощіть в теплій воді.