Дана досить неприємна проблема дуже часто виявляється, коли господині починають діставати сезонні речі з тривалих місць зберігання. Тому, сьогодні на порядку денному – цвіль на одязі, як позбутися її плям на речах, як видалити запах цвілі на одязі та інших речах.
Не будемо сьогодні говорити про те, як небезпечна цвіль для здоров’я людини, оскільки це вже загальновідомий для всіх нас факт. Чому вона виникає – також дуже важливе питання. Про профілактику виникнення цвілі у помешканні потрібно знати, але сьогодні наша тема як найшвидше вивести та позбутись запаху цвілі з одягу.
Народні засоби від цвілі на речах
На верхньому одязі, взутті, обшивці меблів, дитячих колясках, постільній білизні можуть виникати множинні вогнища грибка цвілі. Просте разове прання не завжди буває ефективним, так як це зазвичай речі, які довго не використовувалися і тому на них присутні дуже застарілі плями із страхітливим запахом. Іноді вивести цвіль з певної тканини не виходить тому, що широко відомі засоби були підібрані неправильно.
Існуючі народні методи працюють тільки з певним типом тканини. Це може бути скипидар, оцет, суха глина, сіль, лимонний або цибульний сік, нашатирний спирт, перекис водню, тощо.
Навіть якщо ви знаєте, як видалити цвіль з тканини, розумно оцініть власні сили. Дорога куртка може бути безнадійно зіпсована, її вже ніколи не вийде одягнути. Сумніваєтеся? Тоді звертайтесь до професіоналів, в хімчистках вам видалять плями цвілі з речей, не пошкодивши саму тканину.
Підбираємо варіант як вивести цвіль з одягу:
Шовкові, вовняні тканини
Скипидар добре виводить цвіль із шовкових і вовняних тканин. Щоб видалити пляму, потрібно змочити ватний тампон в рідині, обробити забруднену ділянку, потім присипати глиною слід від плями. Після цього пропрасувати теплою праскою одяг, попередньо накривши її паперовим рушником або промокальним папером. На завершення випрати річ в мильній воді.
З шовку цвіль також виводиться розчином нашатирного спирту у воді в пропорції 1:16. Зверніть увагу – необхідно ретельно прополоскати річ після такої чистки.
Льон, бавовна, сатин, бязь
Лляне полотно чистять від цвілі за допомогою розчину солі (2 столові ложки на літр води, додати 5 мл нашатирного спирту). Розчин слід прокип’ятити протягом півгодини, намочити ним забруднене місце і витримати деякий час для реакції. Потім випрати виріб, ретельно прополоскати і висушити.
Також з цвіллю і запахом від неї ефективно справляється оцет або лимонний сік. Просочений засобом одяг необхідно залишити на кілька хвилин, після чого присипати потрібне місце кухонною сіллю. Тільки після повного висихання тканини можна випрати одяг у теплому розчині мила.
Сік ріпчастої цибулі видалить проблему з будь-якої бавовняної тканини. Ним потрібно натерти тканину кілька разів, а потім запрати в не сильно гарячій воді.
Плями від цвілі з постільної білизни виводять молочною сироваткою. Для цього виріб витримують в сироватці протягом 12 годин, після чого перуть як зазвичай в теплій воді з милом або порошком.
Білі тканини
Якщо плями з’явилися на білих тканинах, варто скористатися перекисом водню або хлоркою. Можна навть розчинити трохи аскорбінової кислоти в 50 мл спирту (можна взяти горілку). За допомогою губки або ватного тампона просочити пляму отриманим розчин, після висихання почистити щіткою. Потім випрати виріб звичайним способом.
Кольорові тканини
Вони ефективно очищаються нашатирним спиртом. Його розводять з водою в пропорції 1: 1, отриманим засобом натирають пляму. Після цього одяг перуть у теплій воді, використовуючи сильнодіючий порошок. Даний метод обов’язково потрібно перевіряти перед застосуванням на невеликій ділянці виробу, яку не буде помітно, так як тканина може поміняти забарвлення.
Якщо пляма цвілі ще свіжа, її можна видалити, натерши соком свіжих помідорів або пахтою. Через деякий час виріб необхідно обполоснути великою кількістю води. Зі свіжими плямами також впораються цибулевий сік, яким потрібно ретельно обробити забруднення перед пранням. При пранні краще використовувати порошок для жирних плям.
Всі ці інструкції діють, але обов’язково дізнайтесь як боротися з цвіллю в квартирі, які профілактичні заходи унеможливлять в майбутньому її появу у вашому будинку. Якщо ваше житло не буде постійно провітрюватися, в ньому не буде сухо, то завдяки вогкості одяг знову опиниться зіпсованим і вам знову доведеться його чистити, замочувати, прати.