Як мити жалюзі

Як мити жалюзіНе можна сказати, що жалюзі з’явилися не так давно в наших будинках, але останнім часом вони стрімко набирають популярність. Вони зручні, практичні і добре захищають від сонячних променів. Але є у них істотний недолік – жалюзі, після москітних сіток, накопичують найбільшу кількість пилу і бруду. І з часом перед нами постає питання, як мити жалюзі.

Жалюзі різні не тільки за конструкцією, але і матеріалом з якого вони зроблені. Залежно від матеріалу одні можна мити водою, а інші тільки протирати або пилососити.

Як мити горизонтальні жалюзі?

Горизонтальні жалюзі можуть бути виконані із самих різних матеріалів: алюмінієві, пластмасові, дерев’яні, навіть з натуральної шкіри. Кожен матеріал, з якого виготовлені горизонтальні жалюзі, має свої особливості у догляді.

Найбільш поширені горизонтальні жалюзі з пластмаси. Такі жалюзі найчастіше можна зустріти в будинках. Їх вішають на кухні, на балконах і лоджіях.

Перед миттям жалюзі спочатку потрібно пропилососити, використовуючи спеціальну насадку для чищення меблів і встановивши жалюзі в положення «закрито».

При невеликих забрудненнях досить протерти ламелі вологою серветкою спочатку з одного боку, потім з іншого.

При більш сильних забрудненнях можна використовувати будь – який миючий засіб для прання або очищення поверхонь. Підійде і засіб для миття посуду, особливо для миття жалюзі на кухні. Тут крім пилу на ламелях осідає і жир.


Миючий засіб можна розвести в тазику або у відрі і наносити мильний розчин на поверхню жалюзі. Потім поверхню жалюзі протерти насухо.

Але можна скористатися більш зручним і швидким способом: наносити розчин пульверизатором. Використовуючи пульвірезатор можна наносити миючий розчин не на всю поверхню, а тільки в місця, де є сильне забруднення.

Зручні для миття жалюзі і серветки з мікрофібри. Вони добре прибирають бруд, вбирають вологу і що найголовніше, не залишають розводів.

При не дуже сильних забрудненнях ламелі можна протирати звичайними вологими серветками для рук.

Знімати жалюзі для миття не завжди буває зручно, а багато хто і просто не знають як правильно зняти ламелі. Конструкції горизонтальних жалюзей різні. Так як ламелі жалюзі тонкі і вузькі, а пластмасові ще у вологому стані добре «склеюються», перед миттям жалюзі, наприклад у ванній, їх потрібно зібрати в положення «закрито». Зняті жалюзі потрібно згорнути рулоном і мити, поступово вивільняючи брудні ділянки, і згортаючи рулоном або гармошкою вже вимиті. Потім дати стекти воді і повісити, щоб жалюзі добре просохли.

При митті алюмінієвих жалюзі (це не чисто алюмінієві, а сплав з алюмінієм), потрібно зняти нижні заглушки щоб уникнути появи іржі і поставити на місце тільки після повної просушки.

Щоб на жалюзі менше осідала пилюка, після миття їх можна обробити антистатиком. Можна використовувати для цього звичайний кондиціонер для білизни. Антистатик можна розпорошити на поверхню жалюзі, а потім протерти сухою серветкою. А можна простіше: нанести антистатик на серветку і протерти поверхню жалюзі.

Як мити тканинні вертикальні жалюзі?

Як і горизонтальні жалюзі, тканинні вертикальні жалюзі потрібно спочатку очистити від пилу пилососом. Потім протерти вологою серветкою.

При сильних забрудненнях вертикальні тканинні жалюзі можна прати, але не в пральній машині, а тільки руками. Перуться такі жалюзі в теплій воді миючим засобом, що не містить хлору.

Зняті жалюзі, не звертаючи і не згинаючи, занурюють в мильний розчин, щіткою акуратно протирають кожну смужку. Сполоснувши чистою водою, потрібно повісити не викручуючи, сушити.

Жалюзі можна попередньо замочити на 25-30 хвилин. Важки виймати не потрібно, при сушінні вони допоможуть прийняти смужкам рівний вертикальний вигляд.

Сполоснувши чистою водою, потрібно повісити не викручуючи, сушити.

Сполоснувши чистою водою, потрібно повісити не викручуючи, сушити.

Як мити вертикальні пластикові жалюзі?

Пластикові вертикальні жалюзі мити легко. Досить протерти вологою серветкою або пропилососити. При митті у ванній, зняті ламелі занурити в теплий мильний розчин, промити губкою або щіткою, сполоснути і просушити.

Як мити дерев’яні та солом’яні жалюзі?

Головне, про що потрібно знати, такі жалюзі не можна мочити водою. Інакше вони можуть деформуватися або втратити колір. Спочатку жалюзі потрібно очистити пилососом. Що не прибрали пилососом, приберіть щіткою для одягу. Потім протріть серветкою.

Солом’яні або бамбукові жалюзі чистять пилососом. Після чищення можна протерти вологою серветкою.

Як мити рулонні штори?

Рулонні штори вимагають до себе більш дбайливого ставлення. Рулонні жалюзі чистять пилососом.

Окремі забруднення можна відчистити гумкою. Більш сильні забруднення можна чистити миючим засобом без хлору. Засіб губкою наноситься на забруднену поверхню. Дають просочитися засобу і видаляють бруд за допомогою губки або серветки. Сушаться у розгорнутому вигляді.

Якщо на рулонних шторах дуже сильні забруднення, такі які важко вивести, то краще здати їх в хімчистку.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *