Домашні засоби для миття вікон

Домашні засоби для миття віконЩоб полегшити свою працю, всі ми користуємося побутовими засобами для прибирання будинку. Але більшість таких засобів містять не одну, не дві, а декілька шкідливих хімічних сполук, небезпечних для нашого здоров’я. Домашні, натуральні та екологічні засоби для дому – надійний спосіб захистити себе та своїх рідних. Такі екологічні та безпечні домашні миючі засоби для прибирання в будинку легко приготувати самостійно. І сьогодні ми дізнаємось, як зробити домашні засоби для миття вікон.

Саме з миття вікон починається генеральне прибирання в будинку. За допомогою декількох інгредієнтів, які легко купити в звичайному продуктовому магазині або в аптеці, можна приготувати екологічні засоби для миття вікон. Та й за ціною вони будуть дешевшими.

Екологічний миючий засіб для скла з крохмалем

Склад:

  • Оцет – 0,25 склянки;
  • Спирт технічний – 0,25 склянки;
  • Крохмаль – 1 столова ложка;
  • Вода – 2 склянки.

У пляшку за допомогою згорнутого у трубочку аркуша паперу, насипати крохмаль. Залити 2-ма склянками теплої води, щоб розчинити його. Добре збовтайте. Додайте спирт та оцет. Добре струсіть пляшку. Наносьте засіб за допомогою розпилювача.

Для того щоб знати, що це не вода в пляшці, засіб можна підфарбувати звичайним харчовим барвником. Особливо це актуально у кого маленькі діти.

Користуватися таким засобом дуже легко. Перед використанням струшуйте пляшку, тому, що крохмаль може засмічувати отвір розпилювача. Нанесіть на скло протріть насухо за допомогою бавовняної або паперової серветки.


У багатьох виникне питання: а навіщо потрібен крохмаль?

Скло тільки на перший погляд здається рівним і гладким. Насправді (якщо дивитися під мікроскопом), воно зовсім не ідеально гладке. На склі є мікроскопічні ямочки, подряпини, які не видно неозброєним поглядом. Вода, потрапляючи в такі поглиблення, дуже міцно тримається там, створюючи розводи при митті вікон. Крохмаль руйнує міцні водневі зв’язки та тим самим запобігаючи появі розводів на вікні. Домогтися миття вікон без розводів можна, додавши кілька крапель ефірного масла.

Для цієї ж мети наші мами і бабусі користувалися крейдою або зубним порошком.

До речі, крохмаль допоможе відмити дуже запорошені вікна. Для цього 1 столову ложку крохмалю розведіть 1 літром води. Добре розмішайте суміш. Залишки крохмалю потім можна прибрати серветкою.

Екологічний миючий засіб для скла з оцтом

Зробити домашній екологічно безпечний засіб для миття вікон можна з оцту і води. Для цього змішайте 50 мл оцту з однією склянкою води.

Наноситься на скло він також пульверизатором, а потім протирається насухо. Можна просто нанести засіб на серветку і витерти насухо.

Екологічний миючий засіб для скла з лимоном

Якщо не подобається запах оцту, то його можна замінити соком лимона або розчином лимонної кислоти.

Пропорції ті ж, що і з оцтом: 50 мл лимонного соку на 1 склянку води. Для не дуже забрудненої поверхні, розчин можна зробити менш концентрованим, розвести 1,5-2 склянки води. Плюсом застосування лимонного соку для приготування миючого засобу є його приємний запах.

Натуральний засіб з лимоном можна зробити і іншим способом. Правда, подбати про це варто заздалегідь:

  • Візьміть літрову банку і заповніть її шкірками від лимона до самого верху. Можна і іншого об’єму, залежить скільки шкірок зберете від лимонів.
  • Залийте звичайним 9% столовим оцтом.
  • Банку щільно закрити і настояти півтори, два тижні.
  • Потім процідити і використовувати цей засіб для миття вікон, підлог. Просто додаєте невелику кількість настою у воду.

Цей простий та безпечний засіб добре очищає бруд і дезінфікує приміщення.

Такі екологічні та безпечні домашні миючі засоби для миття вікон, дуже легко приготувати самостійно з підручних інградієнтів.

Такі екологічні та безпечні домашні миючі засоби для миття вікон, дуже легко приготувати самостійно з підручних інградієнтів.

Екологічний миючий засіб для скла з нашатирним спиртом

Ще один чудовий засіб для миття вікон можна зробити з нашатирним спиртом.

Дві столові ложки нашатирного спирту (продається в аптеці) змішайте з двома склянками води. Цим домашнім засобом можна вимити не тільки вікна, але і світильники, кришталь, дзеркала.

Для дуже брудних вікон, підсильте цей склад оцтом або технічним спиртом:

  • Нашатирний спирт – 1 столова ложка;
  • Вода – 1 стакан;
  • Оцет – 1 столова ложка.

Всі складові змішуються в пляшці з розпилювачем. Оцет можна замінити 1 склянкою технічного спирту, або замінити його на мурашиний спирт, який купується для уколів.

Екологічний миючий засіб для скла з піною

Хто не уявляє миття вікон без мильної піни, скористайтеся наступним складом:

  • Вода – 2 склянки;
  • Оцет столовий – 2-3 столові ложки;
  • Рідке мило – 0,5-0,25 чайної ложки.

Змішайте всі інгредієнти в пляшці з розпилювачем і мийте вікно, як звичайно.

 

Домашні засоби для блиску скла

Для того щоб скло блищало, у воду для миття вікон додають сіль. Сіль додає не тільки блиску, але і добре видаляє бруд.

Додати блиску вікнам можна за допомогою рослинного масла: капніть трохи на серветку масла і протріть скло з обох сторін.

Щоб Ваші вікна довше залишалися чистими, на них менше осідав пил, після миття протріть їх наступним складом:

  • Змішайте 40 мл води і 60 мл гліцерину.
  • Додайте 2-3 краплі нашатирного спирту.
  • Добре струсніть суміш і протріть скло.

Ця суміш також взимку захищає скло від обмерзання.

Всі ці засоби можна застосовувати не тільки для миття вікон. Дзеркала, скляний посуд, посуд з нержавійки, хрому, алюмінію, кераміка, мармурові та пластикові поверхні також можна мити і чистити цими засобами.

Як бачите, домашні безпечні та екологічно чисті миючі засоби для дому, для миття вікон зробити дуже просто. Їх переваги очевидні.

Економія сімейного бюджету. Вартують всі складові не дорого. Більшість з них є на кухні в кожної господині і користується вона ними щодня.

Екологічно безпечні. Всі ці засоби не тільки очистять Ваш будинок від бруду і пилу, але і зроблять його більш екологічно чистим і безпечним. Адже вони не містять ніяких канцерогенів і токсичних речовин, які негативно позначаються на здоров’ї. І не завдають шкоди природі.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *