Як вибрати електричний чайник і не помилитись

Як вибрати електричний чайник і не помилитисьМайже у кожному будинку є цей чудовий прилад, причому саме електричний чайник, а не звичайний. Ми вирішили розповісти, як вибрати електрочайник і навчити це робити максимально правильно саме під свої, індивідуальні потреби. Вибір чайника не такий складний процес, але все ж, ми максимально оглянемо цей побутовий прилад, щоб догодити навіть самим-самим витонченим покупцям.

З чого роблять електрочайники?

Найпершим питанням, яким повинен задатися покупець при виборі електрочайника, це з якого матеріалу виготовлення вибрати цей побутовий прилад? Так, саме з цього ми і почнемо, з матеріалів. В основному, на ринку популярні три матеріали та їх модифікації і комбінування, це: пластмаса, метал і скло.

Пластмасові електричні чайники, найпопулярніші моделі серед усіх. Адже зараз, у вік пластика, це найоптимальніший матеріал, як за ціною, так і доступністю так і за характеристиками.

Електрочайники з пластику

Які позитивні сторони пластика? По-перше, пластик довговічний, хоч з часом зовнішній вигляд псується більше, ніж в чайниках зі скла або металу. По-друге, такі чайники міцні, їх важко розбити і деформувати, якщо це не дешева підробка. По-третє, пластик, це унікальний матеріал для створення будь-якого дизайну. Пластикові електрочайники можуть бути будь-якої форми, кольору і фактури, тому вписати таку модель в інтер’єр кухні не складе труднощів.

Електрочайник з пластику

Електрочайник з пластику

Це позитиви, але є і негативи. Самим основним є екологічність. Пластмаса сама по собі може вступати в реакцію з рідинами, а при нагріванні цей процес збільшується. Пам’ятайте, ліки і зараз продають у скляних баночках, хоч це і дорожче. Але не треба так згущувати фарби, чайники роблять з екологічно чистих матеріалів і при виборі приладу від відомого бренду, відчувати смак пластика не доведеться.

Говорячи про здоров’я, навіть підробки навряд чи приведуть до захворювань, хіба що відчуєте просто невеликий присмак від пластмаси та її запах при закипанні. Так що, підбивши підсумок, пластмаса, це хороше рішення, такі чайники найбільш популярні і доступні, а значить і купувати пластмасові електрочайники варто.

Електрочайники з металу

Далі про метал, з екологічного ознакою цей матеріал краще пластмаси, хоча і смак металу теж відчувається, але залізо воно і корисно. Щодо довговічності, то металеві моделі електрочайників прослужать довго, якщо не все життя (корпус точно вічний) і завжди при цьому будуть виглядати як нові. По міцності аналогічно, метал міцне рішення і розбити такий прилад буде важче пластмасових аналогів. Щодо дизайну, тут вибір невеликий, але існує, притому є комбінування, тобто металевий чайник буде покритий пластиком, що дасть ті ж переваги, що і в пластикових приладах.

Електрочайник з металу

Електрочайник з металу

Це всі позитиви, а зараз негативи, які є скрізь. По-перше, металеві електрочайники дуже гріються, що у випадку дітей, небезпечно. Хоча в пластиковій оболонці, такий чайник не дасть обпекти. По-друге, металеві чайники коштують дорожче, що для багатьох вагомий фактор. По-третє, метал важче пластика і цей чайник з водою буде важити 3 кілограми мінімум. Ще можна згадати, що якщо чайник весь в металі, то не видно рівня води. Коли присутній рівень, в металевих приладах, то він, з часом, може текти. Тому вибирати такі моделі на ринку, за низькою ціною, від невідомого виробника, не варто. Через різницю теплового розширення пластику та металу, підтікання дійсно можуть з’явитися, що і зустрічалося в деяких моделях навіть популярних фірм. По-четверте, металеві електрочайники мають підвищений рівень шуму під час роботи.

У підсумку, металеві електрочайники, при хорошому виборі, будуть не гірші пластикових електрочайників, а навіть і краще. У будь-якому випадку вони міцніші, екологічніші і довговічніші (маємо на увазі корпус).

Скляні електрочайники

Скляний електрочайник

Скляний електрочайник

Скло, як уже згадувалося, самий екологічний продукт, тому з цієї точки зору такі чайники ідеальні для здоров’я. За красою, скляні моделі теж дуже цікаві, але все ж це справа смаку. У підсумку позитивів безліч і краще сказати тільки про вади. Скляні чайники, як і метал, дуже нагріваються і об них можна обпектися. Також вони крихкі і їх легко розбити. Але якщо скляний чайник пристойно захищений в пластик, то ці два головних мінуса відпадають самі собою, залишаючи лише свої позитивні сторони. Єдине, що на ринку скляних електрочайників дуже мало і вибір тут зводиться всього до декількох моделей.

Який підсумок вибору на основі матеріалу? Все просто, зважуємо всі чинники і вибираємо найкраще для себе. І в кожному випадку, вибір буде вірним, оскільки це всього лише питання індивідуальності.


Нагрівальні елементи

Ми підійшли до другого фактору – вибору на основі нагрівального елементу. Зауважте, саме так, як йде наша думка, повинен і думати покупець для ефективного, швидкого та правильного вибору електрочайника. І коли ви визначилися з матеріалом, треба визначитися з елементами нагріву води. Чайники на основі даного чинника існують двох типів: з відкритим і закритим нагрівальним елементом. Розглянемо кожен з таких видів окремо.

Електрочайники із закритим нагрівальним елементом

Електрочайник із закритим нагрівальним елементом

Електрочайник із закритим нагрівальним елементом

Найпопулярнішими в наш час є чайники із закритим нагрівальним елементом, по-іншому – диском. Якщо подивитися всередину такого чайника, ми там не побачимо нічого, крім металевого дна, це і є той самий диск. У магазині саме таких моделей буде більшість, і це вже говорить про хороші якості такого типу чайника.

Переваги таких нагрівальних елементів беззаперечні, вони просто виконують добре свою роботу і крапка, тому ми відразу перейдемо до мінусів. Перший негатив електрочайників з закритою спіраллю, це підвищений рівень шуму. Другий негатив – вони дорожчі.

Електрочайники із відкритим нагрівальним елементом

Електрочайники із відкритим нагрівальним елементом

Електрочайники із відкритим нагрівальним елементом

Чайники з відкритим нагрівальним елементом або правильніше буде сказати з відкритою спіраллю, це менш успішний на ринку варіант електрочайників. Мінусів тут більше. По-перше, спіраль має неправильну форму і закриває собою дно, що не дає добре почистити прилад від накипу. По-друге, спіраль розташована на деякій висоті від дна, а значить, лише при великому об’ємі води вона буде закрита повністю, тобто включати його зі склянкою води протипоказано. Третій мінус таких електрочайників, тут трохи повільніше нагрівається вода, і все це через малу площу стикання води до металу.

Як бачимо, вибір очевидний, здавалося б, але все ж різниці між першими і другими не так багато і, купивши чайник з відкритою спіраллю, програєте тільки зовсім небагато в якості, але виграєте трішки в ціні. А при правильній експлуатації обидва чайника будуть працювати старанно і довго.

Така мала дрібниця, як підставка

«Пірует» являє собою центральний круглий контакт, це найпопулярніший зараз вид

«Пірует» являє собою центральний круглий контакт, це найпопулярніший зараз вид

Перш ніж перейти до інших важливих факторів вибору, думаємо, що треба сказати ще про таку дрібницю, як підставка. Вони бувають двох типів: типу «пірует» і звичайна. «Пірует» являє собою центральний круглий контакт, це найпопулярніший зараз вид. Звичайна підставка, це підставка з розміщеним контактом збоку і з прямокутною формою.

Як показала практика, підставка типу «пірует» більш практична і довговічна. Тут чайник може стояти в будь-якому положенні, його зручно брати і право і ліворуким людям. Ось така мала дрібниця, про яку варто також трошки задуматися.

Об’єм електрочайника

Бувають електрочайники навіть на 4 літри

Бувають електрочайники навіть на 4 літри

Ось ми і підійшли до найважливішого критерію оцінки. Більшість звертають уваги лише на це (і на потужність), що не є правильно. Адже якість та довговічність, зовсім не залежить від об’єму, і вибирати тут нічого. Треба просто порахувати, скільки у вас членів сім’ї, як часто ви займаєтеся чаюванням, а в цілому згадати, скільки води ви підігріваєте під час обіду або вечері і все, вибір стане очевидним.

Електрочайники бувають різного об’єму, від 0.5 л. до 4 л., популярний об’єм – 1.5-2 л., що цілком достатньо і для великої родини. Об’єм 1.7-1.8 – ідеал, і таких чайників в магазинах безліч.

Потужність

Другий критерій, який також досить значимий для більшості, це потужність електроприладу. Ми ж скажемо, що багато замислюватися над цим не варто, більшість чайників мають потужність 2-2.5 кВт і цього достатньо. Пам’ятаємо, що від потужності залежить швидкість закипання, а швидкість, виробники в будь-якому випадку намагаються збільшити оптимально до максимуму. Різниця між закипанням електрочайників на 2 л. і потужністю 2 і 2.5 кВт невелика і гнатися за великими цифрами не варто. Ідеальне рішення, це потужність на 2-2.2 кВт, що і стоїть на більшості моделях з об’ємом 1.5-2 л. Хто купить чайник потужністю в 2.5-3 кВт може отримати крім швидкого закипання і постійне відключення «пробок». А якщо врахувати включену електричну плиту, холодильник, то і проводка кухні може не витримати таких навантажень. Будьте обережні з бажаннями отримати потужний чайник, це може і до пожежі привести.

Фільтри

Коли вже визначилися з потужністю, об’ємом, матеріалом корпусу і типом нагрівального елементу майбутнього електрочайника, визначаємось з фільтрами. Це особливо важливо, якщо вода у вашому будинку не зовсім чиста.

Один фільтр, який знаходиться в шийці і не допускає потрапляння накипу в чашки, завжди повинен бути присутнім

Один фільтр, який знаходиться в шийці і не допускає потрапляння накипу в чашки, завжди повинен бути присутнім

Сучасні електрочайники бувають двох типів: з 1 або 2 фільтрами. Дуже рідко, що фільтрів взагалі ніяких не передбачено, такі чайники хіба що можна знайти на ринку за дуже-дуже низькою ціною. Один фільтр, який знаходиться в шийці і не допускає потрапляння накипу в чашки, завжди повинен бути присутнім. Другий фільтр, який очищає воду під час її потрапляння в чайник, це вже справа смаку.

Зрозуміло, що моделі з подвійним фільтром набагато дорожчі. А якщо це високоякісна система фільтрації вхідної води, так тут взагалі ціни дуже-дуже високі, як для електрочайника. Здоров’я ваше, вам вирішувати, хоча з нормальною водою чайника з одним фільтром буде достатньо. І якщо воду і фільтрувати, так краще вже на відрізку «кран і центральна водопровідна труба».

Регулювання температури

Найважливіші критерії для вибору електрочайника вже вказані, залишилися додаткові можливості. Наприклад, регулятор температури, який присутній на чайниках популярних марок.

Позитивів від такого регулятора потужності безліч, особливо для людей знають толк у хорошому чаї

Позитивів від такого регулятора потужності безліч, особливо для людей знають толк у хорошому чаї

Позитивів від такого регулятора потужності безліч, особливо для людей знають толк у хорошому чаї або для тих, у кого малі діти. Наприклад, потрібно нагодувати дитину, тут вам і режим для дитячого харчування, з температурою 60 градусів. Для чаєманів 80, 90 або 98 для заварки японського, зеленого, чорного чаю відповідно. Це дуже зручно і навіть економія електрики.

Є чайники, які можуть підтримувати в собі температуру протягом декількох годин в потрібному режимі, що теж іноді буває корисним. Якщо такі моделі вас зацікавили, вивчаємо брендові речі, які за ціною не такі захмарні, як здаються на перший погляд.

Бренди

Ну, рекламувати, нічого не будемо, але, вибираючи чайники від виробників Braun, Philips, Tefal ми застрахуємось від поганого вибору. Притому всі ці фірми роблять і недорогі моделі, і багатофункціональні чайники з високими ціновими показниками.

Модифікації чайників

Крім звичайних електричних чайників, є і модифіковані моделі з особливостями. Найпопулярнішими є: чайники-термоси (інші назви, чайники-термопоти, термопоти), чайні комплекти і чаєварки. Кожен вид зараз розглянемо, може, кого зацікавлять сучасні тенденції, що допомагають зробити чаювання ще більш цікавим і зручним.

Чайники-термопоти, досить цікаві моделі і багато хто навіть при виборі звичайного чайника, воліють купити саме таку модифікацію

Чайники-термопоти, досить цікаві моделі і багато хто навіть при виборі звичайного чайника, воліють купити саме таку модифікацію

Чайники-термопоти, досить цікаві моделі і багато хто навіть при виборі звичайного чайника, воліють купити саме таку модифікацію. І не треба думати, що цей чайник йде як додаток до основного, ні, він має повністю всі функції звичайного чайника і додаткові можливості. Це такий же звичайний чайник, правда, незвичайної форми, який ще має властивості термоса. Коли ви закип’ятите в ньому воду, він буде просто тривалий час зберігати тепло.

Існують моделі термопоту з підігрівом, але й з такою функцією чи без неї, він все одно довго зберігає теплоту через особливу конструкцію. Правда вода з таких чайників наливається по-іншому, через краник, що не тільки зручно, хоч і своєрідно, але і несе в собі оздоровчі властивості. Адже саме таким способом вода, що надходить в стакан, збагачується киснем і стає енергетично насиченою. Старі азіатські традиції чаювання, саме так радять заливати воду в чай, щоб зробити процес ідеальним для здоров’я тіла і душі, та поліпшення самопочуття. Такий чай буде і ароматним, і додасть вагомий заряд бадьорості, адже термопот для цього так і влаштований, нести енергію через воду.

Чайні комплекти схожі з чайниками-термопотами, відрізняються лише додатковим заварником. Все це розташовується на спеціальному підносі, спільній підставці, яку можна легко відключити від сполучного шнура і поставити на стіл.

Чаєварка, теж мало, чим відрізняється від двох вищеописаних модифікацій і завдання її теж робити хороший чай. За зовнішнім виглядом і способом приготування чаю, це той самий самовар, але електричний.

Дизайн

Розглядаючи матеріали електричних чайників, ми вже багато сказали про дизайн і доповнити треба лише розширеними функціями електроприладів, які роблять його ще красивішим.

Звичайна підсвітка, яка сигналізує про включення або виключення приладу, теж може зробити багато. При виборі, при можливості, варто включити вподобані варіанти, щоб подивитися на їх зовнішність і у включеному стані. В крайньому випадку, просто уважно вивчаємо упаковку або розпитуємо про кольори підсвічування продавця. Адже деякі нові моделі не тільки запалюють світлоіндикатор на кнопці, вони ще освічують середину. Деякі моделі освічують і рівень води, а є електрочайники, які світяться різними кольорами залежно від нагрівання. Звичайно, це не показує якість приладу, але не відзначити цей пункт не можна, адже дизайн чайника, головного приладу на кухні, задає образ всьому приміщенню. Погодьтеся, що маючи білі стіни, білі побутові прилади і зелені стільниці кухонних меблів, навіть білий чайник, але з синім підсвічуванням не підійде, а от зелені вогники, впишуться ідеально.

Зараз існують електрочайники різних кольорів, з різними підсвітками, та іншими додатковими функціями

Зараз існують електрочайники різних кольорів, з різними підсвітками, та іншими додатковими функціями

Забудькуватим

Це вже маловажливий пункт, але, сказавши про це, ми розповімо якщо не все, то майже все про електрочайники. Хочемо нагадати про функції захисту від включення, коли немає води, оскільки деякі моделі електрочайників забезпечені цим. Зауважте, автовимкнення присутнє на всіх моделях, але захист від включення без води, присутнє лише на деяких. Потрібно це чи ні, індивідуально, але якщо ви забудькуваті або є діти, купити такий чайник буде правильним рішенням.

Тепер ми з легкістю можемо сказати, що про електрочайники ви знаєте буквально все. Залишилося лише зорієнтуватися, що вам потрібно і піти в магазин вибирати. Час для вибору свого ідеального приладу тепер скоротиться до декількох хвилин, адже ви підготовлені і підковані в цій досить простій, але хитромудрій справі, як вибір електричного чайника.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *