Всіх господинь можна розділити ,на дві категорії: для одних миття вікон в квартирі – веселий захід, а для інших гірше цього прибирання нічого не може бути, хіба що миття брудного жирного посуду в холодній воді. Можливо, друга група домогосподарок не знає, що немає нічого простішого, ніж мити сучасні пластикові вікна. Миття же дерев’яних рам теж не проблематично, якщо підійти до цього з гарним настроєм і декількома полегшуючими процес речами.
Готуємо чисті ганчірки та гарний настрій
Обов’язково слід мити вікна з душею, щоб сонце наповнювало світлом квартиру – повірте: від цього ваші кімнати миттєво перетворяться, наповняться комфортом і затишком. Якщо ви збираєтеся проводити дане прибирання тільки від того, що воно давно було заплановано, а справжнього бажання немає цим займатися, то краще не беріться.
Перенесіть капітальне миття на той день, коли ваш настрій буде готовий до перетворення візитної картки вашого житла. Вікна неспроста так називають – бруд на них ні від кого не сховаєш. Хороша ви господиня чи «так собі» можна дуже просто визначити, лише поглянувши на шиби: як часто ви їх миєте, ретельно це робите чи ні?
Психологічна установка завершена, тепер переходимо до збору потрібних предметів:
- Одягніться в відповідний одяг – зручний і з великою кількістю кишень.
- Нагрійте чайник води на плиті, вилийте у відро і розведіть холодною – вийде піввідра дуже теплої води, цієї кількості цілком достатньо, щоб почати відмивати забруднені вікна.
- Не забудьте про засіб для миття вікон – додайте невеликий ковпачок його (або приблизно одну столову ложку) у відро з водою.
- Чудово, якщо у вас є швабра для миття вікон (іншими словами: склоочисник, стяжка) – з нею прибирання на висоті, в незручних місцях стане необтяжливим.
- Зніміть з підвіконня кімнатні рослини і все інше, що може перешкодити прибирати.
З чого починати миття вікон пластикових і дерев’яних
Спеціальна рідина для миття вікон може знадобитися тільки на завершальному етапі прибирання, коли будемо відмивати шиби, але спочатку потрібно відмити рами, особливо після зими вони сильно забруднені – навряд чи в холодну пору прибирання була повноцінним.
Багато недосвідчених господинь запитують: як часто повинні митися вікна? У хорошої господині завжди знайдеться хвилинка, щоб бризнути пульверизатором на скло і швидко його протерти. Але завжди з настанням перших теплих весняних днів повинно відбутися капітальне прибирання, в хід піде вся важка артилерія: чоловік, діти і навіть пилосос. У нашій країні давно прийнято перед Великоднем прибирати вдома і навколо нього, часто наші бабусі починали генеральне прибирання саме з вікон, щоб сусіди бачили, що в цьому будинку готуються відзначати свято.
Пластикові вікна, які протягом зими часто покривалися конденсатом, добре відмиваються звичайною мильною водою за допомогою жорсткої губки. Дерев’яні, покриті фарбою рами, відмиються, якщо у воду додати трохи прального порошку. Якщо дерево покрите лаком – треба спробувати відмивати за допомогою холодного чаю. Алюмінієві рами чудово чистяться розчином рідини для миття посуду або будь-якого іншого детергенту.
Сам процес миття скла
Переходимо до найвідповідальнішого моменту – миття шиб. Змініть воду у відрі, намочіть в ній губку, відіжміть, щоб пінна вода не розтікалася. В першу чергу скло слід рясно намочити, щоб не залишилося на них ніяких сухих ділянок. Почекайте, поки бруд не розчиниться.
Не лінуйтеся частіше промивати губку від бруду і піни – доведеться багаторазово провести віджатою губкою по склу, перш, ніж змиється весь бруд і в хід піде спеціальна щітка або швабра для миття скла та дзеркал.
Ручним склоочисником або у спеціальною шваброю потрібно зігнати весь бруд вниз, робиться це кількома рухами, і після кожного разу немає необхідності промивати швабру. Після того, як бруду немає на склі, вологою губкою, все одно, слід ще раз протерти всі шиби.
Секрет ідеального миття вікон
Здавалося б, все ясно і зрозуміло, але коли доводиться це повторювати на практиці, то вікна не особливо тішать: від бруду їх вдалося відмити, але з’явилися неприємні розводи. Що було зроблено не так? Найвідповідальнішим є саме завершальний етап. Готуємо для нього багато бавовняного дрантя – від цього залежать п’ятдесят відсотків успіху.
Відкриваємо секрет ідеальних вікон:
- Починаємо протирати зверху, беремо стяжку і акуратно здійснюємо горизонтальні (саме так) рухи;
- Повторюємо ці рухи на наступній ділянці, розташованій нижче, але завжди захоплюйте відмиту ділянку;
- Після кожного проходу склоочисник (спеціальну швабру) потрібно протирати сухою ганчіркою. Не повірите, але в цьому і полягає таємниця ідеально виблискуючих шиб;
- Як тільки ганчірка стала вологою – миттєво замініть її сухою – якщо хочете мати найчистіші вікна, то використовуйте максимальну кількість сухих ганчірок;
- Закінчивши протирати всі горизонтальні ділянки, пройдіться поглядом по вікнах: якщо якісь місця не влаштовують, то можна на них просто подихати і протерти, або скористатися спеціальною побутовою хімією;
- На завершення береться ще одна чиста ганчірка і протирається нею тепер все вікно, включаючи рами;
І ще одна порада: Мити вікна найкраще в похмуру погоду. Оскільки, при яскравому сонці миючі засоби дуже швидко висихають і від цього на склі з’являються плями й розводи.
В кінці не забудьте, що чисті вікна та заляпане підвіконня – зовсім не пасують, обов’язково протріть його також.
Багато запитають: навіщо стільки зусиль, якщо можна просто взяти будь-який засіб для очищення скла і протерти будь-яке вікно? Це можна робити в однокімнатній квартирі, де вікон не так вже й багато, але чи готові ви витрачатися на дорогу побутову хімію, якщо вікна чудово миються і з мінімальною її кількістю. Інший аспект: такі препарати не дуже приємно пахнуть, а раптом виникне в когось із членів вашої родини, включаючи тварин, серйозна алергічна реакція? Тільки вам вирішувати, як краще всього відмити вікна після зими, але вони обов’язково повинні радувати всіх мешканців будинку чистотою і блиском в будь-який час року.