Вирощування розсади помідорів в домашніх умовах

Вирощування розсади помідорів в домашніх умовахХто з нас не любить помідори? А якщо цей смачний помідор вирощений на своїй дачній ділянці чи городі біля будинку, ще і з власноручно виходженої розсади – він смачніший удвічі якщо і не утричі. Тож, якщо ви задумали спробувати виростити розсаду помідорів в домашніх умовах (а це зовсім не складно) – цей матеріал допоможе вам впоратись із цим завданням.

Як правило, час посадки насіння помідорів складає близько 6 – 8 тижнів до передбачуваної дати останніх весняних заморозків у вашій місцевості, а посадка саджанців у відкритий грунт відбувається приблизно через 2 місяці після цієї дати. Якщо ви живете в Україні і плануєте висаджувати розсаду в грунт в кінці травня (найпоширеніший термін посадки саджанців), то сіяти насіння томатів краще на початку березня.

День 1

Стерильне насіння помідорів помістіть у контейнер з землею (земля має бути добре зволоженою), в дрібні борозни (приблизно в 1 см глибиною), зроблені олівцем або паличкою, на відстані 1-1,5 см один від одного. Насіння в кожній борозні акуратно присипте грунтом.

Посів насіння слід проводити у приміщенні, температура там має залишатися сталою до перших сходів (4-5 днів) і становити 22-26 градусів.

День 4

Як тільки насіння почне проростати над поверхнею ґрунту, йому знадобиться достатньо сонячного проміння. Для цього використовуйте сильні джерела світла, наприклад, люмінесцентні лампи або сонячне вікно.


День 7

Розсада проросла. Спочатку з’являються сім’ядольні листочки. На даному етапі дуже важливе маркування кожного сорту, так як потім розрізнити сорти новачкам буде практично неможливо. Виготовити маркери можна власними руками. Це нескладно і заощадить вам кошти.

День 15

Через два тижні розсада помідорів вже підросла, але ще залишились невеликі листочки. Зверніть увагу на приємний зелений колір листя. Це вказує на те, що рослини отримують достатньо світла та поживних речовин для розвитку.

Вирощування розсади помідорів в домашніх умовах

День 27

Пройшов майже місяць з моменту посадки розсади. За останні дні саджанці набули вигляду дорослих томатів, на них з’явилися справжні великі листки. Тепер прийшов час пересадити розсаду в окремі та більші контейнери, щоб вони мали достатньо місця для правильного росту і розвитку. Цей процес називається пікіруванням розсади.

Пікірування розсади

  • Саджанці потрібно вийняти з маленьких контейнерів, обережно тримаючи кожен за листя сім’ядолей і зачерпнувши грунт знизу. З цим завданням відмінно справиться стара виделка або дитяча лопатка.
  • Якщо коріння декількох саджанців зрослося в грудку, їх потрібно м’яко відділити один від одного, тримаючи пальцями за сім’ядольні листки.
  • Пересаджуйте кожен саджанець в окремий контейнер мінімум 15 см в діаметрі, заповнений хороши грунтом. Перед посадкою можна додати комплексного мінерального добрива.
  • Зробіть отвір для кожного саджанця, до посадки землю не поливайте. Вставте кожен саджанець глибоко в лунку до сім’ядольних листків. Саджанці томатів будуть легко давати нові міцні корені уздовж занурених стебел. Розсаду обережно полийте водою під корінь.
  • При неправильній посадці або відсутності правильного теплового режиму (при температурі нижче 16 градусів) саджанці втрачають презентабельний зовнішній вигляд, листя жовтішає, в’яне, розвиток рослини зупиняється. Пам’ятайте, що саджанці в цьому віці повинні зберігатися при температурі близько 22-25 градусів до висадки у відкритий грунт.

День 45

Якщо нічна температура не нижче 15-16 градусів, то можна починати пересадку в грунт. Щоб ваші рослини добре акліматизувалися, потрібно перемістити їх на вулицю в сонячний день на декілька годин, потім поступово збільшувати час, поки вони не «звикнуть» залишатися на відкритому повітрі повний день. Цей процес називається «загартовуванням розсади» і дозволяє уникнути шоку при пересадці.

Вирощування розсади помідорів в домашніх умовах

День 50

Якщо під час загартовування деякі листочки втратили пружність і колір, видаліть нижні гілки. На цьому стеблі в майбутньому утворються додаткові корені.

Пересадка саджанців помідорів у відкритий грунт

  • Ділянку для посадки помідорів ретельно підготуйте. Для цього видаліть бур’ян та стороні рослини, а за день до висадки гарно полийте грунт настояною водою. За необхідності можна підгодувати землю мінеральними добривами (подвійним суперфосфатом, аміачною селітрою) або ж органічними (настоянкою кропиви, розчином курячого посліду).
  • Підготуйте лунку для посадки розсади. З контейнерів дістаньте саджанці. Радимо краще перекидати горщик, щоб коріння легко вийшло з землею.
  • Саджанець має бути посаджений в лунку таким чином , щоб весь стовбур був вкритий грунтом. Після посадки присипте рослину сухим ґрунтом і потім ретельно полийте. Так земля краще оточить коріння, не буде пустот. Також це профілактика від гниття коріння.

Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *