З глибокої давнини люди використовували часник як ефективний та сильнодіючий природний антибіотик. Людей вражали його властивості і вони завжди ставилися з великою повагою до цієї рослини. Крім лікувальних, цінувалися і смакові якості цієї рослини, яка могла урізноманітнити будь-який святковий стіл. Всі знають про те, який пікантний смак додає часник різних страв і салатів. Причому не варто боятися запаху з рота після його вживання. Якщо відразу пожувати гілочку петрушки, вона тут же заглушить його різкий аромат. Потрібно зауважити, що часник – невибаглива рослина, але при його вирощуванні треба все-таки враховувати деякі нюанси. Наприклад, врахувати те, що часник виключно погано приживається на новому місці. Якщо часник вивезти з того місця, де він виростав і посадити на новому, то не варто чекати хорошого врожаю. Більш того, рослина може й зовсім загинути. З цієї статті дізнаємось як правильно висаджувати яровий часник навесні, та як за ним доглядати.

З глибокої давнини люди використовували часник як ефективний та сильнодіючий природний антибіотик
Коли садити часник
Часник можна садити як восени, так і навесні. Для отримання хорошого результату при вирощуванні часнику рекомендується садити його ранньою весною – це так званий яровий або ярий часник. Його особливість та відмінність від озимого полягає в тому, що він дуже добре зберігається тривалий час.
Зберігають його взимку дуже просто: головки часнику засипають у великі мішки і закопують в землю на півтора багнета лопати. Зверху засипають товстий шар сухого листя і утеплюють поліетиленовою плівкою. Мішки краще всього підходять з-під цукру.
Як відрізнити яровий часник від озимого. На рисунку яровий та озимі часники.
Відрізнити часник озимий від часнику ярового дуже просто: в центрі головки озимого часнику є «стержень», а в головках ярого часнику його немає. Інша особливість ярового часнику в тому, що він має більш великі зубчики, але їх менше, ніж на озимому часнику.
Загальні рекомендації посадки ярового часнику
Садять часник після того, як закінчаться заморозки. При температурі повітря вище 5 градусів рослина вже починає рости. Навесні часник садять в середині квітня, тоді як восени найкращий час для посадки – перша половина вересня.
Але якщо в озимого часнику немає необхідності зав’язувати листя і не йому потрібна плюсова температура, то яровому на початку росту плюсова температура просто необхідна, інакше в холодній землі цибулини погано сформують кореневу систему. Тому висаджуйте яровий часник відразу після закінчення заморозків, як тільки земля буде добре прогріватися сонцем, але буде зберігати ще достатня кількість вологи, необхідної для формування коренів.
Грунт для гарного росту часнику потрібно середньосуглинистий або легкосуглинистий. Кислий грунт необхідно вапнувати. Найбільш хорошим рН вважається 6,5-7.
Садять часник зубчиками, які кладуть вгору гострою частиною, звідки полізуть зелені відростки. Поділяють зубчики безпосередньо перед посадкою, адже нижня їх частина, з якої буде формуватися коренева система, не повинна пересихати.
Підготовка посівного матеріалу
Садити часник краще всього на тій ділянці, де торік росли капуста, кабачки або огірки. Перед посадкою головки часнику рекомендується потримати в холодильнику протягом 2-3 тижнів.
Перед самою посадкою часник опускають у слабкий розчин марганцівки, соляний розчин або розчин мідного купоросу на ваш вибір. При цьому рекомендуються наступні пропорції:
- марганцівка – кілька кристалів на 1 літр води (щоб вийшов розчин блідо-рожевого кольору);
- сіль – 3 столові ложки на відро води;
- мідний купорос – 1%-ний розчин.

Підготовка посівного матеріалу
Підготовка грядки
Скопайте вибране місце і ретельно розрівняйте його. Зробіть так, щоб волога затримувалася на цій ділянці, для цього зробіть бортик по її периметру.
Рекомендується грунт для дезінфекції просочити слабким соляним розчином – з розрахунку 3 столові ложки на 10 літрів води.
Посадка ярового часнику

Посадка ярового часнику
Часник, приготований до посадки, поділяється на зубчики. Потрібно вибирати тільки хороші та якісні головки часнику. Зубчики вставляються в землю гострою частиною вгору. Відстань між ними повинна бути приблизно 10 см, а верхня гостра частина трохи виступати із землі.
Після цього грядка з посадженим часником присипається піском або тирсою. Її добре поливають і чекають, коли часник зійде.
Рослина не боїться заморозків, тому натягувати зверху плівку немає ніякої необхідності.
Підживлення ярового часнику
Сходи повинні з’явитися через кілька днів. Потрібно підживити грядку сульфатом амонію, який, до того ж, захищає рослину від шкідників. Влітку, у другій половині червня цю процедуру повторюють.
Часник потребує рясного поливу до початку серпня. Потім полив припиняють, щоб рослина підсохла перед збором врожаю.
Збирають часник з кінця вересня до настання заморозків.

Підживлення ярового часнику
Шкідники часнику
Незважаючи на те, що рослина сама успішно чинить опір різним паразитам, часник все ж таки можуть вразити грибкові захворювання, шейкова гниль, чорна плісень, цибульна муха та інші хвороби. Тому потрібно періодично стежити за станом рослини і вчасно приймати необхідні заходи.
Можна обприскувати рослину різними рекомендованими препаратами для боротьби з шкідниками. Можна порадити найбільш простий спосіб: готується настій тютюну і цибулі. Просто тютюн і цибулю заливаються окропом і настоюють протягом доби. Цим настоєм обприскують рослину