Ви все ще не наважуєтеся придбати модне сьогодні взуття із замші або нубуку лише через те, що не знаєте, як потім правильно доглядати за ним? Даремно, в цьому немає нічого складного. Щоб улюблена пара дарувала вам насолоду максимально довго, необхідно просто щоденно приділяти такому взуттю трішки уваги. Завдяки чіткому дотриманню деяких рекомендацій і порад, взуття із замші та нубуку стане улюбленою парою, в якій вашим ногам буде зручно і комфортно.
Відповідь на питання, як доглядати та чистити взуття із замші чи нубуку буде неповною, якщо не розібратися в особливостях цих матеріалів та їх експлуатаційних характеристиках.
Особливості матеріалу
Справжній нубук та замша – це високоякісна натуральна шкіра. Від звичайної гладкої шкіри їх відрізняє дрібноворсиста поверхня. Головна відмінність нубуку від замші – шліфована поверхня і використання інших видів шкіри. Як правило, нубук виготовляють зі шкіри великої рогатої худоби, яку піддають хромовому дубленню та шліфуванню.
Взуття з якісного нубуку та замші відрізняється високими показниками довговічності і міцності. Таке взуття здатне зберегти свої експлуатаційні характеристики в умовах постійного щоденного користування.
При цьому, будучи натуральними матеріалами, нубук та замша забезпечують «дихання» шкіри, що є необхідною умовою збереження здоров’я і краси ваших ніг.
Так, замша і нубук, безумовно, більш вибагливі, ніж гладка шкіра або синтетика, однак, якби ситуація була настільки однозначна, колекції кращих брендів туристичного та спортивного взуття не демонстрували б стільки «хітів продажів» з цих матеріалів.
Таким чином, примхливість замші і не зовсім простий характер нубуку з лишком окупаються безліччю переваг і, само собою, компенсується грамотним і своєчасним доглядом.
Порада! Для того, щоб взуття порадувало власників високими експлуатаційними характеристиками, необхідно при покупці звертати увагу на якість товару. Купуйте тільки фірмове взуття, і тоді розчарування від вибору ніколи не застане вас зненацька.
Засоби для догляду за замшею і нубуком
Сьогодні рідкісний взуттєвий магазин не запропонує вам цілу батарею всіляких засобів для замші та нубука. Тут важливо прийняти для себе може і не найпростіше, але мудре рішення: для якісного взуття – якісна, а отже, недешева взуттєва косметика! Kiwi , Saphir, Salamander, Solitaire, Salton, Tarrago, Collonil – ось лише деякі з гучних імен, гідних вашої «ідеальної пари». Серед асортименту цих та інших марок вам бажано вибрати три різних балончика або флакона. Це:
- Чистячий засіб – всілякі пінки-очисники, взуттєві шампуні;
- Просочення – брудо і водовідштовхувальні спреї;
- Засіб для догляду- різні рідини, аерозолі-освіжувачі кольору.
Існують також спеціальні креми для замші та нубука. Тут слід підкреслити, що, на відміну від універсальних очищувачів і просочень, про універсальні креми не може бути й мови!
Серед інвентарю, призначеного для наших вибагливих матеріалів, крім класичної щітки з помірно жорстким (для замші) і більш м’яким (для нубуку) ворсом, можна знайти щітки з гумовими «пальчиками», пористі губки з пінополіуретану і спеціальні чистячі гумки з металевим ворсом для залиснілих ділянок. Втім, нубук, вироблений методом жирового дублення, не вимагає настільки скурпульозної чистки. Йому цілком достатньо щітки і ганчірки. Перш, ніж приступити до чищення, радимо протестувати той чи інший засіб на непомітній ділянці щоб уникнути несподіваних ефектів!
Слід звернути увагу! Самостійне чищення виробів із замші чи нубуку можливе лише за умови максимальної обережності й акуратності. Почистити їх в домашніх умовах зовсім нескладно, головне: робити це акуратно, щоб не розпорошити фарбу на шпалери або меблі. При можливості краще вийти на балкон або в добре вентильоване приміщення.
При нанесенні розпилюючих засобів для чищення, необхідно враховувати відстань до меблів або шпалер, оскільки аерозоль – летюча речовина, яка здатна з потоком повітря перенестися на невелику відстань і пошкодити предмети інтер’єру.
Правила догляду за взуттям із нубуку та замші
Про черевики з нубуку, а особливо із замші, слід подбати ще до першого «виходу в світ». Для цього рекомендується провести трикратну обробку обновки захисним спреем, що утворює на поверхні взуття прозору плівку з тонких структур, яка буде перешкоджати проникненню вологи, бруду, солі і хімічних реагентів. Це в рази знизить ризик утворення масляних плям і сольових розводів. Після кожної з трьох обробок необхідно дати матеріалу як слід просохнути.
Далі, нубукове та замшеве взуття повинно щодня чиститись щіткою (губкою, фланелевою ганчіркою), а в міру необхідності (2-3 рази на тиждень при постійній експлуатації) піддаватися відновно-профілактичним процедурам, які спрямовані на маскування потертостей, освіження кольору і підтримання водовідштовхуючих властивостей. Для цього:
- Як слід просушіть взуття, набивши газетою або вставивши всмоктуючі вологу дерев’яні колодки. Чистити «по свіжих слідах» не можна: так ви ризикуєте загнати бруд ще глибше! Сушіння на батареї, за допомогою фена та інших електроприладів виключено, тому що «перегрів» провокує появу тріщин та деформацій матеріалу. Спеціальні «взуттєві сушарки» теж не зовсім бажані.
- Видаліть шар пилу і легкі забруднення. За сухому взутті працюйте сухою щіткою – це закон! Для бруду, що в’ївся, використовуйте спеціальний ластик.
- Ретельно обробіть поверхню водо- і брудовідштовхуючим спреєм.
- Нанесіть фарбу-аерозоль для маскування потертостей і повернення виробу «свіжого вигляду». Такі засоби, крім оновлення кольору, надають поверхні замші та нубука бархатистість, пом’якшують її і запобігають загрубінню.
Не забувайте: подібні процедури слід проводити завчасно, а не за 5 хвилин до виходу! Наприклад, ввечері перед сном – тоді на ранок ваше взуття буде абсолютно готовим до нових прогулянок «при повному параді».
Підсумовуючи все вище написане, необхідно запам’ятати декілька простих правил користування взуттям із замші чи нубуку.
- Нубук та замшу не миють у воді, щоб запобігти склеюванням ворсинок.
- Чистять таке взуття тільки в сухому вигляді. Після прогулянки в несприятливу погоду необхідно почекати, коли взуття просохне природним шляхом.
- Не рекомендується сушити нубук та замшу біля джерел тепла (батарея, тепловентилятор, тощо).
- Ворс замші та нубуку необхідно постійно розчісувати за допомогою спеціальної щіточки.
- Необхідно враховувати, що догляд за взуттям з нубуку чи замші здійснюється вручну, без застосування пральних машинок будь-якого типу.
- Слід пам’ятати, що зберігати таке взуття можна в коробках, які досить вільні і добре вентилюються. Перед тим як відправити улюблену пару на «відпочинок» необхідно її почистити щіткою і просочити захисним шаром спеціального засобу.
«Народні рецепти» догляду за замшевим і нубуковим взуттям
Іноді трапляється, що під рукою не виявляється професійної косметики, а навести «марафет» своїм улюбленим замшевим або шкіряним черевикам необхідно саме в цю хвилину. В екстрених випадках на допомогу приходять «народні рецепти». Чи можна ними користуватися на думку експертів? Можна. Тільки, як у відомій приказці, обережно! Ось деякі з них:
- Для чищення замші та нубука потрібно просто закип’ятити воду та потримати взуття над парою, після чого пройтися по ньому щіткою.
- Можна почистити замшу і нубук щіткою, змоченою в теплій мильній воді з додаванням нашатирного спирту в пропорції 1:5 або оцту (чайна ложка на літр). Потім промити оброблену поверхню холодною водою, відполірувати м’якою тканиною і потримати над парою. Щоб надати замші більш привабливий вигляд, слід обробити її ватним тампоном, змоченим в спиртовому розчині (оптимальне співвідношення спирту та води – 1: 1).
- Для маскування жирних плям на замші та нубуку можна присипати їх тальком на декілька годин, після чого акуратно прибрати його щіткою.
- Замшу і нубук коричневих відтінків відновлює щітка, змочена в кавовій гущі, а чорне замшеве взуття набуває привабливого вигляду, якщо протерти його чорним копіювальним папером.
І все ж, краще завчасно подбати про наявність у вашій «взуттєвій косметичці» необхідних професійних засобів або просту одіти іншу пару взуття і збігати в найближчий магазин!
Ви любите своє взуття і хочете, щоб воно відповідало вам взаємністю? Використовуйте всі доступні засоби по догляду за взуттям з нубуку, робіть це регулярно і з любов’ю, тоді результатом ви будете задоволені на всі 100%.
Спасибо за советы, очень полезные и как раз кстати. Я сапожки заказала себе замшевые, теперь буду за ними правильно ухаживать. Я давно слышала, что замш носится плохо, ухаживать за ним нужно очень щепетильно, но советы тут правильные, думаю мне помогут.