Як зробити теплицю своїми руками: топ-5 бюджетних парників

Як зробити теплицю своїми руками: топ-5 бюджетних парниківНа початку садово-городнього сезону як ніколи на часі створення нових теплиць на своїй ділянці. Їх спорудження – не таке вже дешеве заняття, тому дбайливі господарі часто задаються питанням – як зробити теплицю своїми руками та недорого. Спеціально для тих, хто не готовий викласти кругленьку суму за популярну нині теплицю з полікарбонату, ми пропонуємо декілька варіантів недорогих теплиць та парників, які легко зробити своїми руками.

Економ-парник

Такий невигадливий парник можна створити буквально за 1 годину. З його будівництвом відмінно впорається навіть жінка. Для створення потрібні лише кілочки, пластикові пляшки та плівка для укриття.

З пластикових пляшок потрібно зрізати горлечка – вони допоможуть закріпити поліетилен на кілочках. Потім слід застромити кілочки в землю на глибину не менше 25 см (над землею висота кілочків повинна бути близько 1 м). Потім необхідно накрити кілочки плівкою і зверху на кожен кілочок надіти відрізану верхню частину пляшки – це дозволить плівці міцно триматися і не зісковзувати. Останній крок – опустити плівку до землі і злегка прикопати її краї землею.

Бюджетна теплиця на городі

Бюджетна теплиця на городі

Така конструкція стане відмінним варіантом для вирощування ранніх культур на зразок цибулі, салату або редиски, а також для перців і огірків.

Парник для розсади з покришки

На ділянках нерідко зустрічаються старі покришки, які можна запросто використовувати не за прямим призначенням. До всього іншого, зі старої покришки може вийти чудовий парничок.


Для його обладнання потрібно викопати в землі ямку глибиною приблизно в 2 багнета лопати і шириною трохи більше обраної покришки. На дно парника можна викласти матеріал, який не буде гнити (бите скло, бита цегла або непотрібні тонкі залізяки). Так вийде шар дренажу, який зверху потрібно засипати харчовими відходами, а потім – городньою землею.

Після чого можна встановити покришку і оточити її цеглою – це полегшить доступ до рослин.

Парник для розсади з покришки

Парник для розсади з покришки

У холодну пору таку конструкцію накривають плівкою, а коли розсада підросте, в центр можна вставити кілочок або дерев’яний брус, щоб плівка була вище.

Після переміщення розсади на постійне місце таку нескладну споруду можна легко трансформувати в клумбу.

Парник з гімнастичних обручів

Для створення такого зручного парника знадобляться всього 3 тонких гімнастичних обруча, які можна купити в магазині у відділі спорттоварів. Обручі необхідно розрізати навпіл і просвердлити в них по 3 дірки для подальшого натягування мотузок. Вистругати кілочки довжиною близько 20 см, вставити їх в дуги і пригвинтити саморізами.

Поставити отримані дуги, протягнути через них мотузки і накрити конструкцію плівкою або нетканим покривним матеріалом.

Парник з обручів

Парник з обручів

Невелика теплиця з підручних матеріалів

З наявних на ділянці дощок можна досить швидко створити невеликий короб, який стане каркасом до майбутньої міні-теплиці. Дуги для неї можна зробити зі старих водопровідних труб або з старого поливального шланга (якщо попередньо вставити в них вербові гілки). Залишається тільки прикріпити дуги до каркасу і накрити конструкцію зверху плівкою.

Проста у виконанні теплиця з підручних матеріалів

Проста у виконанні теплиця з підручних матеріалів

Варто пам’ятати, що для вирощування різних культур потрібні також різні габарити теплиці. Наповнити короб теплиці потрібно спочатку дренажем (щебенем або гравієм), а потім родючим грунтом.

Теплиця з віконних рам

Бюджетною можна вважати і теплицю з віконних рам, особливо якщо їх накопичилося на ділянці велика кількість. Так як віконні рами самі по собі важкі, то варто продумати і облаштування фундаменту – з цегли, цементу або навіть дерева.

Обов’язково потрібно подбати про міцний каркас. Його можна зробити з дерев’яних балок або металевих труб (наприклад, від старого водопроводу).

Варто подумати і про дах теплиці: її можна також сконструювати з віконних рам або ж закрити плівкою або іншим відповідним матеріалом.

Парник з віконних рам

Парник з віконних рам

Як бачите, зовсім не обов’язково витрачати багато грошей на спорудження теплиці. З підручних матеріалів теж може вийти непоганий парничок, в якому вдасться виростити хороший урожай овочів.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *