Як зберегти троянди у вазі надовго?

Як зберегти троянди у вазі надовго?Троянда – безумовна красуня та королева квітів. Отримуючи у подарунок шикарний букет троянд, хочеться милуватися ними тривалий час, але в житті, на жаль, не завжди виходить так, як хочеться. Найчастіше букет починає в’янути вже через 1-2 дні при недотриманні елементарних правил. Існує кілька слушних порад, які надовго збережуть квіти свіжими. Дотримуючись їх, Ви зможете продовжити життя букету з троянд як мінімум на тиждень, а у кращому випадку – навіть на три-чотири тижні!

Правильна обробка троянд для довгого зберігання у квартирі

Стебла троянд необхідно зрізати під гострим кутом, у воді або під її струменем

Стебла троянд необхідно зрізати під гострим кутом, у воді або під її струменем

Перед переміщенням букета троянд у вазу з водою, видаліть всі нижні шипи і листя, яке контактує з водою. Лише голі стебла повинні перебувати під водним покривом. Цей прийом запобіжить швидкому протуханню води, а квіти будуть стояти набагато довше.

Стебла троянд необхідно зрізати під гострим кутом. Здійснювати цю маніпуляцію найкраще у воді або під її струменем, тобто в місці, де максимально обмежений доступ повітря. Саме його попадання всередину стебла скорочує життя квітки. Зрізане під кутом стебло, для вірності, можна розділити на кілька волокон, щоб збільшити площу поглинання води. Пам’ятайте, що рівний зріз стебла троянди не продовжить її життя, оскільки стебло увіткнеться в дно і надходження води для живлення квітки буде обмежено.

Вода та хімічні речовини для збереження троянд

Вода для троянд повинна бути відстояна і прохолодна. У літній час рекомендується тільки холодна вода. Первісний вигляд троянді, допоможуть зберегти звичайні поживні речовини, які знайдуться в квартирі кожної господині.


На 1 літр води призначеної для троянд візьміть 30 грам цукру і 1 столову ложку оцту. Цей прийом активно використовується не тільки в домашніх умовах, але і самими флористами, які активно займаються розведенням і продажем троянд.

Ще один спосіб також вимагає додаткових добавок, тільки цього разу лікарських.

Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) – це найпростіший і вірний спосіб, який продовжить життя чарівним трояндам. Завдяки ацетилсаліциловій кислоті, вода надовго збереже первинні властивості і не буде піддана процесу протухання.

У такому середовищі троянди будуть почувати себе чудово. Аспірин можна замінити не менш ефективними добавками, такими як галун, горілка або бура.

Так як досвідчені квітникарі часто використовують для збереження краси квітів хімічні речовини, то зі зміною середовища троянди почнуть швидше в’янути. Щоб цьому запобігти додайте до аспірину крапельку звичайного відбілювача для прання.

Де краще поставити вазу з трояндами?

  • Зрізану квітку необхідно завжди берегти від прямих сонячних променів, а також від протягів.
  • Не ставте свіжий букет поблизу обіднього столу, тим більше поруч з фруктами, які здатні виділяти шкідливу для троянд речовину.
  • Щодня міняйте воду, в якій стоять троянди. Промивайте зрізане стебло квітки під проточною водою.
  • Після того як вода була повністю оновлена, необхідно освіжити і саму квітку. Збризніть всю квітку з пульверизатора, але намагайтеся не попасти водою в центр бутона, що розпустився. Застій води викличе швидке гниття пелюсток і всього бутона цілком.
  • Граціозній і суворій троянді завжди краще стояти в центрі уваги, тому не розташовуйте її поряд з букетами з інших квітів, які змогли б затьмарити її красу.
Після того як вода була  оновлена, збризніть всю квітку з пульверизатора, намагайтеся не попасти водою в центр бутона

Після того як вода була оновлена, збризніть всю квітку з пульверизатора, намагайтеся не попасти водою в центр бутона

Як зберегти троянди в подарунок?

Якщо особисті проблеми не дозволять купити букет в той день, коли це потрібно, то можна придбати його на день раніше і скориставшись нашим секретом, зберегти його первісний вигляд на добу.

Зріжте під кутом кожну стеблину і поставте квіти у воду на 3-4 години. Після цього покладіть букет в холодильник. Так, саме в нього. На наступну добу букет буде виглядати як свіжозрізаний.

Надати свіжого вигляду букету можна за допомогою 1 чайної ложки селітри, розведеної в 4-х літрах води. Поставите квіти в цей розчин і через годину ви побачите чудовий результат.

Такі прості і, в той же час, дієві поради допоможуть надовго зберегти свіжі спогади про прекрасний день, в якому був подарований букет найкрасивіших троянд.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *