Як позбутися мотлоху у квартирі чи будинку?

Як позбутися мотлоху у квартирі чи будинку?Людська природа така, що ми постійно збираємо старі та часто непотрібні речі і, природно, рано чи пізно виникає непросте питання, як позбутися цієї всієї гори сміття та мотлоху? Хочете позбутися сміття і навести нарешті порядок в оселі? Тоді за справу!

Для того, щоб позбутися старих речей і сміття, необхідно розуміти, де у вас найбільше скупчення подібних речей. Як правило, найпоширеніші місця зберігання мотлоху це:

  • Шафи і комоди з одягом;
  • Кухня;
  • Балкони та лоджії;
  • Ванна кімната;
  • Робочі столи.

Позбуваємося від мотлоху у шафах

Напевно, за багато років у нас накопичилося багато непотрібних речей, якими ми вже не користуємося, але продовжуємо їх далі збирати. І ці речі часто накопичуються у шафах, комодах, антресолях. Настав час від них позбутись. Викидаємо з шафи такі речі:

Одяг, який ви вже не носите три і більше років. Якщо не одягли за три роки, малоймовірно, що взагалі одягнете. Можна сміливо викидати ті речі, які ви купили, але з якоїсь причини не одягали два роки і більше. Можливо, що вони виявилися незручними для вас.

Шкарпетки, діряві або потерті. Сміливо їх викидайте, не треба тішити себе надією, що їх можна полагодити. Пам’ятайте, що всі ці речі є великими накопичувачами пилу і чим їх менше, тим нам легше дихається.

Теж ж саме можна сказати і по відношенню до взуття. У багатьох з нас зберігаються коробки зі старими туфлями, черевиками, чобітьми і іншим взуттям. При цьому, напевно, більше половини з цього взуття або несправне (зламаний каблук, відлетіла підошва) або просто їх зовнішній вигляд вже залишає бажати кращого. Таке взуття явно вам не потрібне і позбавлення від коробок звільнить великий обсяг у квартирі.


Антресолі у всіх шафах, як правило, зберігають у собі багато сміття і мотлоху, від якого потрібно позбутися. Це можуть бути старі журнали, газети, книги про Леніна і Сталіна, які вже ніхто ніколи читати не буде. Це може бути склад різних ліків, термін придатності яких закінчився ще при тому ж Леніну. Це можуть бути різні несправні прилади (годинник, ваги, праски, тощо.), які перестали працювати в часи Леніна і ви сподіваєтеся їх полагодити. Але не полагодите, повірте досвіду. Сміливо викидайте їх або віддайте в майстерні на запчастини.

У антресолях можуть лежати незакінчені рулони старих шпалер, куплених багато-багато років тому. Не шкодуйте їх. Різні чеки, гарантійні квитки від приладів можна викинути, якщо термін гарантії минув. Коробки від них можна викидати відразу ж, як тільки ви їх розпакували. У разі поломки прилад у вас в магазині зобов’язані прийняти по гарантійному талону, тара від нього не вимагається. Якщо ж хтось вимагає, то вимагає неправомірно і це вже тема для окремої розмови.

Позбуваємося від непотребу на кухні

Відкривайте шафки на кухні і дивіться, напевно там є, що викинути. Це можуть бути коробки і баночки з-під чаю, кави, цукру, соків. Також сюди можна віднести різні пакети, мішечки з-під чого-небудь, які-небудь ємності, якими ви ніколи не користуєтеся. Сміливо їх викидайте, не треба за них триматися і думати: «Ось, ця баночка корисна, може стати в нагоді». Може, звичайно, але корисна вона тільки у ваших думках.

Сміливо позбавляйтеся від посуду або предметів сервізу, якщо вони тріснули або у них відбиті краї. Адже це не тільки негарно, але й небезпечно.

Також сюди відносяться різні прилади, які несправні або якими ви ніколи не користувалися. Наприклад, вафельниця або формочки для печива. Навіщо вони вам, якщо ви ні разу не пекли вафель або печива, чи робили це вже давно, років десять тому? Викидайте їх або віддайте сусідці, яка любить куховарити.

Деколи навіть стає страшно, скільки різного мотлоху та сміття може накопичитись у звичайній квартирі

Деколи навіть стає страшно, скільки різного мотлоху та сміття може накопичитись у звичайній квартирі

Позбуваємося від непотребу балконі та лоджії

Оце вже і справді розсадник мотлоху та сміття, від якого потрібно позбутися. Чого тільки не зберігають там люди. Це можуть бути всі ті речі, які ми перерахували раніше.

Також це можуть бути великі речі, якими довгі роки ніхто не користується. Наприклад, старі телевізори, пральні машинки, комп’ютери. Навіщо вони вам, якщо у вас давно новий телевізор, комп’ютер і пральна машинка?

Також часто в таких місцях зберігаються оздоблювальні та будівельні матеріали, що залишилися після ремонту. Це можуть бути частини лінолеуму, рулони шпалер, стельова і кахельна плитка, різні банки – склянки із залишками фарб, розріджувачів і лаків. Різні кисті і валики, і інші інструменти. І якщо провести в них ревізію, то напевно, можна позбутися великої кількості мотлоху та сміття.

Позбуваємося від сміття у ванній кімнаті

Ще одне місце скупчення старих, непотрібних речей. Різні пляшечки і баночки з засохлими засобами гігієни, старі зубні щітки, губки, ганчірки. Також різні пакетики і упаковки від косметичних засобів. Все це не що інше, як непотріб і сміття. Він абсолютно вам не потрібен, так чому б не позбутися всього цього?

Позбуваємося від сміття та непотребу на столах

Комп’ютерні та письмові столи (особливо у школярів) теж «багаті» різного роду сміттям. Це можуть бути різні папірці, які, в кінцевому підсумку, виявляються нікому не потрібними. Це можуть бути, також, журнали, газети. Від усього цього мотлоху та сміття сміливо позбавляйтеся.

Позбавлення від мотлоху і сміття, це не тільки зовнішня чистота і порядок у будинку. Це внутрішня, істинна чистота квартири. Крім зовнішньої чистоти, позбавлення від старих речей несе в собі емоційний, психологічний комфорт у будинку.

Як тільки ви позбудетеся від старих речей, у вас підніметься настрій, вам буде приємно перебувати у будинку, заглядати у шафи і бачити там порядок. Замість гір мотлоху у вас залишаться тільки потрібні вам речі, і ви зможете легко відшукати те, що вам потрібно.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *