Як позбутись неприємного запаху з пральної машини

Як позбутись неприємного запаху з пральної машиниПридбання дорогої пральної машини не є гарантом того, що тепер ви завжди будете мати чудово випрану білизну із запахом свіжості. Для багатьох неприємний запах з пральної машини є дуже складною проблемою, вирішити яку інколи вдається не відразу. Пропонуємо Вашій увазі, короткі рекомендації, про те, як позбутись неприємного запаху з пральної машини.

Правильне обслуговування – гарантія свіжості білизни

Як видалити запах з пральної машини – таке питання найчастіше задають господині, які в більшості випадків самі винуваті в існуючій проблемі. Адже, навіть за самою хорошою моделлю пральної машини треба вміти правильно доглядати, щоб не виникла подібна проблема.

Нікому не хочеться ходити в одязі, від якого буде неприємно пахнути, адже випраний одяг повністю просякне затхлим запахом, який в пральній машині накопичується протягом декількох років. Тому, потрібно, насамперед, розібратися, від чого утворюється поганий запах у пральній машині.

Коли з’являються неприємні запахи та як їх усунути

Найчастіше такий запах з’являється на другий або третій рік експлуатації. Тому, всім, хто тільки недавно купив пральну машину автомат, треба навчитися з найперших днів її роботи постійно доглядати за нею.


Після прання, завжди треба робити так, щоб волога, яка залишилася, випарувалася – після того, як вийнято білизну. Для цього потрібно просто прикривати дверцята, але не замикати. Цим можна уникнути появи цвілі і в самому агрегаті, і в приміщенні, де він знаходиться.

Також не забувайте після прання протирати гумову манжету: в її складках залишається вода, а часто і дрібне сміття. Це може призвести не тільки до появи неприємного запаху, а й до виникнення цвілі – зазвичай чорного кольору. Якщо цвіль сильно «розростеться» вглиб гуми – потрібна заміна манжети. А ось поверхневу цвіль можна легко видалити, промивши манжету засобом для миття посуди.

Неприємний запах з’являється від брудної залежаної білизни, яку інколи зберігають у пральній машині. Тому, ніколи не зберігайте брудну білизну в барабані, оскільки запах з неї дуже легко перейде на сам агрегат. Для цього існують спеціальні кошики. Це найпоширеніша причина, коли запах з пральної машини стає занадто відчутним.

Білизна, яка випрана, але не вийнята відразу з барабана, через декілька годин насититься «ароматом» і про свіжість вже не йтиметься. І тому, бажано випрані речі відразу ж витягувати з машинки.

Білизна, яка випрана, але не вийнята відразу з барабана, через декілька годин насититься «ароматом» і про свіжість вже не йтиметься. І тому, бажано випрані речі відразу ж витягувати з машинки.

Занадто велика кількість ополіскувача, або використання прального порошку низької якості, також може служити джерелом утворення неприємного запаху. Елементарна заміна одного виду прального порошку на інший, іноді допомагає вирішити проблему.

Якщо перуться занадто забруднені речі, то залишки сміття можуть цілком залишитися, що обов’язково призведе до цієї проблеми.

Не завжди проблема неприємного запаху є лише наслідком неправильного догляду за пральною машиною, деколи просто можуть мати місце технічні неполадки:

  • Можуть бути проблеми з процесом нагрівання води, коли її температура не відповідає заданому режиму. Це можна перевірити, якщо включити машинку без білизни на максимальну температуру.
  • Інколи проблема може бути у зливному шланзі, тоді буде потрібна заміна такого шланга на новий.
  • Запах з пральної машини може бути запахом затхлої води. Перевірте, чи зливається вся вода після прання?
  • Рекомендується перевірити підключення пральної машини до каналізації, а заодно перевірити і фільтр, який, якщо давно не чищений. Ці речі можуть бути джерелом затхлого запаху.
  • Якщо нагрівальний елемент не чистити від накипу, то на ньому може також накопичуватися бруд, який і починає гнити. Щоб виключити ймовірність запаху з пральної машини через брудний тен, треба просто його почистити.
  • Багатьом відомий спосіб очищення пральної машини лимонною кислотою. Цей дієвий спосіб дійсно очищає, але відсталі шматочки бруду не всі виводяться назовні, деякі можуть осідати і тому будуть причиною появи поганого запаху. Треба ще раз зробити очистку пральної машини.

Як позбутися від запаху в пральній машині – тепер це вже не здається дуже великою проблемою, якщо виявлено його джерело. Побороти такий запах не складе труднощів справжньому господареві, а жінкам слід тільки побажати, щоб у майбутньому такі проблеми не виникали знову.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *