Ви переглядаєте: Головна > Роботи у саді та городі > Як обрізати малину восени. Чому важлива осіння обрізка?

Як обрізати малину восени. Чому важлива осіння обрізка?

Як обрізати малину восени. Чому важлива осіння обрізка?З приходом осені потрібно підготувати кущі малини до нового сезону. Одним з важливих етапів буде осіння обрізка. Досвідчені садівники можуть поправити, це скоріше не осіння обрізка, а видалення пагонів після збору врожаю. Зазвичай це серпень місяць. Коли на малині вже зібрані всі ягоди, половина з них успішно з’їдена, а інша половина зварена і у вигляді варення закупорена в баночки. Тому, у цій публікації я розкажу Вам чому важлива осіння обрізка малини, та як правильно її проводити.

Чи треба обрізати малину восени?

Багато хто ставиться до малини, як до бур’яну, посадили раз і росте собі, розростається в різні боки, виходить гущавина непролазна. А деяким шкода вирізати пагони, вони впевнені, що чим їх більше, тим більше врожаю. Але виходить з точністю до навпаки.

У густих заростях малинника ягід набагато менше, самі по собі вони дрібніші, бо не вистачає на всіх харчування і вологи. І кисліше вони, бо сонце їм загороджують зарості.

Тому на питання чи треба обрізати малину восени , можна дати однозначно стверджувальну відповідь. Багато хто залишає це трудомістке заняття до весни, але це не вірно. І справа тут не в тому, що навесні і без малини турбот вистачає. Просто пагони поточного року отримають менше світла і харчування, а в старих, які успішно відплодоносили, перезимує і досить успішно маса шкідників.

Для того, щоб краще розібратися в необхідності осінньої обрізки, потрібно знати, як влаштована вегетативна система цього чагарника.

Коріння малини – багаторічні, вони можуть розвиватися 20, 30 і навіть 40 років. А от верхня частина, надземна – дворічна. Тобто, в перший рік з’являється пагін, відростає з кореневої частини, протягом року він підростає і міцніє. На другий рік цей пагін дає плоди, ягідки-малинки. І якість цих ягід, і кількість залежить від того, як багато сил набрався пагін в перший рік життя.

Третій рік життя пагін являє собою напівсуху гілочку, іноді може вирости на ньому кілька відростків, але ягоди будуть дуже дрібними. А сил на нього кущ буде витрачати стільки ж, скільки і на інші відростки, і затінювати він буде і загущати малинник.

Як правильно обрізати малину восени

Обрізку варто починати відразу після того, як зібраний весь урожай ягід. Тоді до осені всі пагони поточного року встигнуть набратися сил і добре перезимують.

При осінній обрізці малини не шкодуйте старих і хворих пагонів. Молодих залишайте рівно стільки, скільки видалили відполодоношених.

Визначити старі пагони не складно, кора у них жорстка, темного кольору або починає відлущуватись. Молоді пагони мають яскраво-коричневу кору, з них потрібно вибирати найсильніші, без пошкоджень стовбура.

Щоб було зручніше, робіть обрізку поетапно:

  • Спочатку виріжте тільки що відплодоношені пагони.
  • На наступному етапі видаліть зламані і заражені шкідниками пагони.
  • Потім видаліть всю молоду поросль і самі тоненькі відростки.
  • В останню чергу, коли в кущах залишаться тільки молоді пагони, виберіть з них найсильніших, 6-8 штук, решту видаліть.
  • Якщо ви збираєтеся пересаджувати малину, тоді залиште матеріал для цього відразу ж, наріжте живці.

Осіння обрізка малини ремонтантної і звичайної

Обрізка ремонтантних сортів відрізняється і залежить від того, скільки врожаїв ви хочете зібрати в наступному році. Два врожаї дадуть кущі, обрізані, як звичайні (читайте вище). Якщо хочете отримати один великий осінній урожай, тоді вирізайте кущі повністю.

Проводьте обрізку правильно, зрізайте пагони гострим секатором і під самий корінь, на одному рівні з грунтом. Якщо залишати пеньки, тоді в них оселяться комахи-шкідники або вони можуть загнити. А мета правильного догляду – здорові рослини.

Після обрізки відразу видаліть всі гілки і листя, їх краще спалити, знову ж таки, через шкідників. Бажано відразу перекопати землю навколо кущів і внести добриво.

Коли всі роботи будуть виконані, вам залишиться тільки підготувати малину до зими і чекати наступного врожаю.
Залишити відгук