Як доглядати за ламінованою кухнею

Як доглядати за ламінованою кухнеюДогляд за кухонними меблями має свої особливості. Більшість людей після покупки нової кухні за звичаєм своїх батьків обмежуються мильним прибиранням з льняною ганчіркою. Проте не всі матеріали витримують такі «прибирання». Для більшості сучасних матеріалів для підтримки охайного зовнішнього вигляду та функціональності необхідна спеціальна періодична обробка. Сьогодні читайте в нашій статті поради по догляду за ламінованими кухнями.

Кухні з ламінованого ДСП на сьогоднішній день одні з найдоступніших. Сучасні технології дозволяють отримати якісне ДСП за невисоку ціну, підібрати колір (від білого до бордового та салатового) відповідно до гами інтер’єру помешкання. Завдяки цьому «ламінат» впродовж останніх 10 років займає лідируючі позиції серед матеріалів для кухонних меблів.


Правила догляду за меблями з ДСП

Відсутність вологи

Багато виробників стверджують, що ДСП не боїться вологи, тому меблі можна багаторазово мити. Насправді, при потраплянні води на дерев’яні складові плити, ДСП розбухає і деформується навіть після ретельної сушки. Запам’ятайте, що ДСП і вода не сумісні. Особливо якщо порушена цілісність декоративного або захисного покриття, бо через мікротріщини відбувається контакт води з деревною стружкою (основним компонентом ДСП).

Прибирання лише ганчірками з м’яких матеріалів

Для очищення поверхні меблів з ламінованого ДСП від пилу, крихтів, залишків їжі використовуйте ганчірки з м’яких матеріалів. Насамперед, це замша та фланель. Скребки, губки з ворсом пошкоджують поверхню кухонних гарнітурів, внаслідок чого втрачається зовнішній вигляд меблів та понижується вологостійкість. Час від часу можна використовувати антистатики – вони зменшують притягання пилу до ДСП.

Для сильних забруднень – мильний розчин

У разі появи бруду на меблях фахівці рекомендують видаляти їх за допомогою мильного розчину з подальшим протиранням поверхні насухо. В цьому випадку можна скористатися і вологими серветками без спирту у складі.

Хитрощі в догляді фасадів з ламінованого ДСП

Для видалення масних плям приготуйте наступний розчин: у відро води додайте кілька крапель рідкого миючого засобу та ретельно розмішайте. Поверхні гарнітури (полки, шафки, шухляди) протріть м’якою ганчіркою, змоченою в розчині, та витріть насухо.

Для блискучого зовнішнього вигляду можна використовувати поліролі для пластику. Перед використанням  уважно ознайомтеся з інструкцією, так як далеко не всі поліролі можна використовувати для догляду за кухонними меблями, через протипоказання при контакті з харчовими продуктами.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *