З настанням нового городньо-дачного сезону, кожен садівник починає задумуватись, про те, як удобрити грунт, для того, щоб отримати максимально високий та здоровий урожай на своїй ділянці. Аналізуючи добрива, які пропонуються на ринку, можна зустріти органічно-мінеральні добрива. Одним з них є гумат калію. Що це за добриво, для чого воно використовується, ми розкажемо у цій публікації.
Гумат калію – органо-мінеральне добриво, застосування якого ефективно стимулює ріст зернових та овочевих культур, садового насіння на відкритих полях та їх стійкість за будь-яких погодних умов. Він широко використовується в сільському господарстві.
Результати багаторічних лабораторних та польових досліджень засвідчують здатність гумата калію до відновлення таких властивостей ґрунту:
- фізичні;
- механічні;
- хімічна та гідрологічна структури;
- біологічні, в тому числі відродження бактеріальних спільнот;
- протекторні.
Завдяки своїм біостимулюючим та протекторним властивостям, органо-мінеральні добрива, в тому числі і гумат калію, сприяють:
- вирощуванню корисної для здоров’я та екологічно чистої агропродукції;
- суттєвому зменшенню вмісту важких металів, біотоксикантів та радіонуклідів у продуктах;
- отриманню харчової продукції, збагаченої вітамінами, білками, вуглеводами, ліпідами та клітковиною;
- покращенню зовнішнього вигляду фруктів та овочів.
Таким чином, використання гумата калію дозволяє вирощувати здоровішу їжу, зі збільшеним вмістом незамінних для здоров’я речовин, яка відповідає світовим стандартам якості.
Гумат калію застосовується для:
- прискорення появи гумусу;
- комплексного підживлення кімнатних рослин та органічних добрив;
- з метою стимуляції кореневої системи;
- швидкої обробки насадки під час вегетації;
- для збільшення стійкості рослин, що зумовлюється високим вмістом калію;
- для зменшення термінів дозрівання сільськогосподарських культур.
Спосіб використання
Механізм застосування гумата калію характеризується простотою та доступністю. Спочатку необхідно підготувати розчин для кожного типу рослин. Далі відбувається обприскування насіння (рекомендовано декілька разів за сезон). В разі потреби прискорення процесу утворення гумусу, при приготуванні рідини дотримуються пропорції: 3 літри добрива на 1 га землі.
Це органо-мінеральне добриво виготовляють з низинного торфу, що має властивість миттєво діяти на вкорінення саджанців. На думку досвідчених аграріїв та фермерів, гумат калію, завдяки вмісту фосфору та азоту, сприяє отриманню відмінного урожаю, навіть, за умови сильної забрудненості навколишнього середовища.
Всі рослини, оброблені гуматом, набувають підвищеної стійкості до впливу кліматичних чинників та різних захворювань. Це зумовлюється властивістю до виведення з кореневої системи культур шкідливих нітратів. В результаті ґрунт отримує високі показники родючості, що з часом відображається на відмінному зовнішньому вигляді зелених насаджень у період збору урожаю.
Унікальні переваги гумату калію
Гумат калію, будучи рідким добривом, стимулятором росту рослин та неспецифічним іммуномодулятором, значно зменшує фінансові витрати на кожну одиницю виробленої агропродукції. Економічний ефект від його використання сягає від 25% до 65%, що дозволяє вважати його провідним у сільському господарстві XXI століття.