Догляд за орхідеєю у горщику

Догляд за орхідеєю у горщикуЕкзотична квітка орхідея у горщику, як подарунок – популярна ідея останніх років, але той хто дарує, рідко цікавляться, а чи зможе майбутній власник орхідеї впоратися з таким подарунком. Якщо вам подарували орхідею в горщику, то вам слід знати, як доглядати за нею так, щоб рослина стала домашнім улюбленцем надовго. Якщо у вас немає досвіду у вирощуванні кімнатних рослин, то наші поради допоможуть вижити вашому презенту.

Кімнатні орхідеї цвітуть довго – до 8-11 місяців поспіль, але радіти цьому видовищу виходить не у всіх. Багато квітникарів-аматорів хотіли б мати її у своїй колекції, але бояться, що не впораються з цією примхливою рослиною.

Орхідея – ніжна, чуйна, красива та дорога квітка. Як вже зазначалось, вона чудовий варіант для подарунку коханій жінці, мамі, сестрі.  Догляд за орхідеєю в домашніх умовах вимагає декількох обов’язкових умов:

Основні умови догляду за орхідеєю

Якщо вже ви зважилися залишити квітку у себе вдома надовго, будьте готові до догляду за нею. Відвідайте спеціалізований магазин, придбайте відповідний ґрунт і добрива, проконсультуйтеся у продавця за частотою підкорму та іншими важливими моментами як доглядати за орхідеєю у горщику.


Головною умовою догляду за орхідеями є помірність у всьому. Частий полив, прямі промені сонця і навіть зміна місця розташування горщика або його поворот можуть викликати осипання квіток. Так тропічна рослина подає сигнали про те, що зміна умов їй зовсім не до вподоби.

Горщик для орхідеї краще вибрати прозорий, виготовлений спеціально для тропічних квітів. Слід пам’ятати звідки родом ця райська чудова квітка. ЇЇ батьківщина – тропіки. Відповідно коріння виходять назовні з ґрунту, вбираючи вологу не тільки з ґрунту, але навіть з повітря.

Важливо! Не потрібно намагатися закопувати корінці при їх піднятті – це зашкодить здоров’ю вашої улюблениці.

Освітлення для гарного цвітіння

Запам’ятайте: якщо світла буде мало, орхідея не буде цвісти.

Як визначити чи достатньо сонця, чи зацвіте набряклий бутон? Це можна зрозуміти за кольором листя, зазвичай воно стає темно-зеленим. Якщо листя орхідеї жовтіють і покриваються сухуватими темно-червоними плямами, значить сонця занадто багато.

Підвіконня на південній стороні для орхідеї – не найкраще місце. Рослину краще тримати на тумбі або на підлозі, куди не дістануть прямі промені сонця.

Орхідею краще тримати на тумбі або на підлозі, куди не дістануть прямі промені сонця

Орхідею краще тримати на тумбі або на підлозі, куди не дістануть прямі промені сонця

Як поливати орхідею

Наші співвітчизниці активно спілкуються на різних спеціалізованих форумах для квітникарів. Кожна друга, кому подарували орхідею в подарунок, скаржиться, що у неї рослина пропала вже через тиждень.

Загибель квітки в основному відбувається через те, що її поливають так, як ми звикли поливати звичайні невибагливі кімнатні рослини.

Кожен вид орхідей потребує особливого поливу, але загальний принцип один і той же.

Полив орхідей – ціла церемонія:

  • Акуратно поставте горщик з рослиною у раковину, ванну або таз.
  • Поливайте ґрунт слабким напором душа. Слідкуйте, щоб температура води для поливу була кімнатною.
  • Коли ви піднімете горщик і побачите, що вода тече через отвори в горщику, значить вода просочила ґрунт.
  • Поставте горщик у будь-яку миску. Коли залишки води стечуть, полив закінчений. Вся процедура займає від 5 до 15 хвилин.

Пафіопеділум, Цимбідіум, Фаленопсис і Одонтоглоссум люблять злегка вологий ґрунт, поливати їх достатньо 1 раз на 3-4 дні. Земля для Дендробіума, Онцидіума і Каттлеї повинна висихати між поливами, тому поливаємо їх всього 2-3 рази на місяць.

Активний полив орхідеї потрібен лише в період її активного росту, викидання квітконосів і початку цвітіння. Декілька разів на рік потрібно поливати її розчиненими у воді вітамінами, які можна придбати в спеціалізованому відділі для садівників.

Якщо ж думати глобально, дані екзотичні рослини краще переносять посуху, ніж надмірну вологу. Надлишок вологи – головна причина швидкого згасання квітки в домашніх умовах. Зверніть увагу, що взимку слід поливати набагато рідше, ніж влітку.

Комфортна температура для орхідеї

Якщо в кімнаті постійно (вночі та вдень) працює кондиціонер, тобто температура постійно від 20 до 25 градусів, то незабаром квіти рослини покриються дрібними зморшками, а потім і зовсім опадуть. Орхідея може «впасти у сплячку», пропустивши при цьому декілька місяців цвітіння. В результаті ви отримаєте просто горщик із зеленим листям та стрілками квітконосів.

Важлива складова догляду за домашніми орхідеями – зміна температур. Вони добре себе почувають при температурі від +18 до +28 градусів у денний час і від +12 до +23 – вночі. Обов’язково потрібно витримувати чергування денної і нічної температури. При зміні температури коріння рослин відпочивають і набираються сил.

Підсумовуючи, відзначимо декілька найважливіших правил як доглядати за орхідеєю в горщику:

  • Прозорий горщик – з отворами на дні;
  • Спеціальний ґрунт і прикорм – на пакуванні з добривом для орхідей докладно розписана періодичність і дозування;
  • Правильний полив – краще пересушити, ніж залити;
  • Відповідне освітлення – не допускаємо прямих променів сонця;
  • Температурний режим – витримуємо різницю день-ніч.

Пройде зовсім небагато часу і у вас прокинеться чуття, що буде краще для вашої орхідеї. Наступним етапом стане бажання навчитися розмножувати рослину, щоб у вас самих з’явилася можливість дарувати орхідею, вирощену самостійно. Про це, у наступних публікаціях.


Більше цікавих статей на тему:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *